Якщо би ти була меланхолійною поетесою - що би ти обрала?

06.10.2025 ⏰ 23:18
Рейтинг статьи 5.0 ★★★★★ голосов:17
👁 Данную статью прочитали 169
количество комментариев:

Учора трапилася одна з тих історій, які починаються як жарт, а закінчуються філософськими роздумами.

У кафе проводили креативну дегустацію нового осіннього меню. Потрібно було пройти опитування в п`ять пунктів, за якими визначався твій «осінній психотип», для якого пропонувалися варіанти десертів і напоїв зі знижкою.

Я випала як "меланхолійна поетеса", яка обожнює дощові вечори (не те, щоби обожнюю, але іноді дійсно люблю гуляти з парасолькою), джаз (насправді, не дуже), і глибокі розмови про сенс життя (ніби так). Мої думки, як виявилося, це "суміш філософії та поезії, приправлена легкою тугою за прекрасним". Я "той гість, що сидить біля вікна з книжкою поєзії і ніколи не поспішає…" (у моїй сумці, до речі, можна знайти будь що, можливо і збірку поезії :)). В меню я обрала рекомендоване за психотипом «бурштинове лате» з золотавою пінкою.

Моя подруга виявилась «елегантною мрійницею» з бездоганним смаком, що любить усе прекрасне, витончене й інстаграмне…. Щодо останнього - факт. Вона одразу зробила селфі з десертом «Зоряна перлина», який відповідав усьому найкращому в її психотипі.

Як і належить меланхолійній поетесі, я поринула в роздуми - які парфуми вона, тобто я, обрала б для осіннього дощового вечора, сидячи у милому кафе біля вікна, з книжкою віршів і нікуди не поспішаючі?

Напевно, Miller Harris CeladonMiller Harris Celadon

Karine Vinchon Spehner каже, що надихалася романом «Сон у червоному теремі» про ілюзорність світу, кохання й долю в нескінченному колі буття. Селадон це й «небо після дощу», відтінок, що колись захопив Європу разом із модою на китайську порцеляну. У парфумі відчутна зелень трав, листя томата, цитруси, кардамон, магнолія, димний чай, лаванда, мускус. Осінь тут у нотах червоних ягід і запаху землі після зливи.

Якщо би ти була меланхолійною поетесою - що би ти обрала?Якщо би ти була меланхолійною поетесою - що би ти обрала?

«Квіти все одно цвітуть так гарно, ніби й не знають про завтрашній дощ…» («Сон у червоному теремі»)

«Це про нас», - подумала меланхолійна поетеса.

Також, Miller Harris SoufflotMiller Harris Soufflot

Mathieu Nardin створив його, за легендою, під впливом одного сюжету з роману Хемінгуея «І сходить сонце» про повоєнне покоління, загублене в новому світі, що шукає сенс життя і нові цінності, попри все, адже «сонце сходить також, і завтра знову буде день». Отже, це був один з героїв, який гуляв ранком у Люксембурзькому саду в Парижі, коли перші сонячні промені торкаються дерев. У повітрі - квітково-горіхова солодкість, щось тютюново-жасміново- мандариново-медово-димне з найближчої кав`ярні, шкіряні і бальзамічні ноти.

Якщо би ти була меланхолійною поетесою - що би ти обрала?

Для мене це не весна, а скоріш осінь. Решта - все як у Хемінгуея.

«Так, - сказала вона. - Чудове було б життя.

Так, - сказав я. - Якби ж тільки.» («І сходить сонце»)

«Якби ж тільки…, - подумала меланхолійна поетеса. - Це про нас …»

І ще, Franck Boclet CashmereFranck Boclet Cashmere

Franck Boclet, текстильний інженер за освітою, надихався відчуттям тканин, іхньої фактури та якостей. Поєднавши тактильний та ольфакторний досвід, він захотів створити парфум, який можна «носити» як м`який, теплий кашеміровий светр. І для відчуття цього обрав амбру, кашемірове дерево, корицю, гвоздику, ветивер, кедр, рожевий перець, грейпфрут і, мені здається, там є ваніль. І, дійсно, вийшло м`яке, затишне відчуття спокою.

Якщо би ти була меланхолійною поетесою - що би ти обрала?

Aле, мені завжди здається, що там ще є щось від різдвяного вечора. Напевно це гвоздика, кориця і грейпфрут. Щось, наче свічка на вікні. Світиться тихо, але якщо піднести руки, відчуваєш тепло і радість маленького дива, коли раптом чуєш:

«… прилетіла ластівонька, стала собі щебетати…». А ми знаємо, що ластівка приносить добрі вісті.

«Це про нас», - знов подумала меланхолійна поетеса.

А про що ще думати, коли за вікном дощ?

І ти знаєш, що він буде й завтра.

Але шукаєш нові сенси і щось прекрасне у цьому буремному і не дуже лагідному світі.

І віриш, що ластівка прилетить, а її щебетання про добро і все хороше справдяться.


Поделиться Telegram Viber twitter email

Комментарии к статье Якщо би ти була меланхолійною поетесою - що би ти обрала?

Аватарка користувача koxana
07.10.2025 ⏰ 08:07

Дуже чуттєво 🌟, дякую! Щодо аромату з меланхолійним смаком так це для мене Ex Nihilo Iris PorcelanaEx Nihilo Iris Porcelana

кількість респектів: 1
Аватарка користувача CBRCleopatra
07.10.2025 ⏰ 09:32

Дякую за допис, дуже цікаво. Осінь дощова абсолютно міняє звучання деяких парфумів - мені подобається, що вони починають звучати інакше. Цікава думка парфумера Boclet про те, що аромат повинен бути ніби зігріваючий светр, хоча я відчуваю його більше ніж шарф. Цікаво, що наявність спецій в ароматі додає інтенсивності сприйняттю - я навіть починаю відчувати кольори. Тому осінні аромати просяться в рудій та червоно - коричневій гамі, на кшталт Habanita. Помітила, що багатьом вона припала до душі, думала про причину. Мені здається вона подобається тому, що дуже багатолика, нюансна, навіть несподівана, в залежності від погоди і настрою. А як Вам здається?

кількість респектів: 5
Аватарка користувача Asedo
07.10.2025 ⏰ 17:57

koxana,

дякую за увагу до допису.

З ароматом Ex Nihilo Iris PorcelanaEx Nihilo Iris Porcelana не знайома, тож тепер цікаво як він сприйматиметься "меланхолійною поетесою".

Я намагаюся знайомитися з ароматами, які згадуються в коментарях. Таким чином відкрила для себе декілька цікавих парфумів. Дякую!

кількість респектів: 1
Аватарка користувача Asedo
07.10.2025 ⏰ 19:49

CBRCleopatra,

дякую за увагу до допису.

Згодна з вами щодо особливого звучання парфумів у дощову погоду. Наприклад, я зовсім не можу носити Bvlgari Allegra Fantasia VenetaBvlgari Allegra Fantasia Veneta влітку. А от зараз це вже зовсім інша, надзвичайно красива історія. Взагалі здається, що більшість ароматів розкривається краще саме в дощ.

Десь читала, що у сухому теплому повітрі аромат розсіюється швидше, тому він може здаватися яскравішим, наче «вибухом», але менш тривалим. Багато відгуків, що аромати в жару буквально "злітають". А у вологому повітрі молекули аромату рухаються повільніше, тож він звучить м`якше, глибше, більш округло. Деякі ноти волога навіть допомагає «розкрити». Не знаю хімії цього явища, та, мабуть, і не треба, адже тоді зникне сама магія звучання ароматів в дощ.

Помітила, що більшість моїх улюблених осінньо-зимових ароматів мають відтінки коричневого й червоного кольору, і в кожному з них є прянощі. Для мене всі пряні аромати - виключно прохолодна пора року. Хіба що Habanita, напевно єдина поза цим правилом. Коли йдеться про неї, я абсолютно не об`єктивна 😄. Люблю цей аромат за будь-якої погоди. Він справді унікальний.

Мені здається, його магія в тому, що він цілком навколо єдиного "героя", але дуже непростого. Свіжий тютюн трав`янистий за запахом, а у ферментованому стані (саме сигарний лист) набуває речовин, які мають власний запах - квіткові, ванільні, деревні, димні, карамельні та інші ноти, які і складають ароматну композицію тютюнового листа. І водночас й властивості впливати на розслаблення, або навпаки, концентрацію мозку.

Можливо, це все моя фантазія, спроба пояснити феномен аромату. А творці Habanita просто хотіли відтворити запах якісного тютюну. Але з`явився аромат, у якому все це, вдалося поєднати, можливо, мимоволі.

кількість респектів: 3
Аватарка користувача Suzanna
07.10.2025 ⏰ 22:09

Для мене це старенькі версії Guerlain JickyGuerlain Jicky , абсолютно інтровертний аромат, для себе і про себе.

З сучасних - James Heeley CardinalJames Heeley Cardinal або Comme des Garcons Series 3 Incense: AvignonComme des Garcons Series 3 Incense: Avignon , для мене це аромати, які розвертають фокус уваги на себе, а не на зовнішній світ.

І жоден з цих ароматів не зобов`язує бути в меланхолії, я би казала - вони підкреслять і ніби підтримають той настрій, який є "зараз")

кількість респектів: 2
Аватарка користувача Asedo
07.10.2025 ⏰ 22:30

Suzanna,

дякую за коментар та увагу до теми.

Цікаві варіанти ви запропонували. Аромати з ладаном, як от Avignon справді звернені "до себе", всередину. І, так, вони не обов`язково меланхолійні, але безперечно спонукають до роздумів і саморефлексії.

Усі вінтажні парфуми для мене трохи меланхолійні - наче частинка минулого, що затрималася у сьогоденні.

кількість респектів: 3
Аватарка користувача vwizard
08.10.2025 ⏰ 17:13

Можливо, Etat Libre d`Orange She Was An AnomalyEtat Libre d`Orange She Was An Anomaly теж в тему був би.

кількість респектів: 1
Аватарка користувача Asedo
09.10.2025 ⏰ 00:00

Vwizard,

дякую за увагу до допису.

На жаль, не знайома з Etat Libre d`Orange She Was An Anomaly. Але, тепер є привід спробувати. Відгуки дуже цікаві.

Взагалі я мало звертала уваги на цей бренд, а дарма ) Будемо виправляти )

Присоединится к каналу новостей kremchik.ua, чтобы быть в курсе обновлений блоговTelegramTelegram Google NewsGoogle News

Новые комментарии к статьям

Аромат- асоціація article-image Комментарий к новости
Аромат- асоціація
Aтaaaa 19.11.2025 23:17

Аромат-спогад, аромат-асоціація, аромат-натхнення... І, врешті-решт, аромат-ескулап. Дякую за текст та цікаві коментарі.

Переспи зі мною або Кого я впускаю у своє ліжко article-image Комментарий к новости
Переспи зі мною або Кого я впускаю у своє ліжко
milizavr 19.11.2025 17:53

Byredo Parfums Mojave GhostByredo Parfums Mojave Ghost майже завжди сплю в ньому 🫣

Перевір наскільки ти парфман`як article-image Комментарий к новости
Перевір наскільки ти парфман`як
Asedo 14.11.2025 21:08

Belle Cherie,

рада, що допис потішив ))

Якщо у вас спостерігаються якісь незадокументовані у "Класифікаторі парфман`ячних станів та симптомів парфзалежності" прояви - пишіть. Внесемо, задокументуємо ))))

Перевір наскільки ти парфман`як article-image Комментарий к новости
Перевір наскільки ти парфман`як
Belle Cherie 14.11.2025 17:18

Аааа, клааас!Дайте ще.Бо "маловатобудет"😀

І знову вишня_або вишневий люкс: варто чи ні?:) article-image Комментарий к новости
І знову вишня_або вишневий люкс: варто чи ні?:)
juljchik 12.11.2025 23:38

Ароматна скриня, дякую Вам, що поділилися 🌹Мені він теж подобається, як і вся лінійка Q)

Облоко Тегов: ,
,
,
,
,
,