Як мене рятували вінтажі

30.04.2026 ⏰ 13:12
Рейтинг статьи 4.9 ★★★★☆ голосов:36
👁 Данную статью прочитали 243
количество комментариев:
Як мене рятували вінтажі

Дівчатка складають списки легких, квіткових весняних ароматів. І це цілком логічно - завтра травень! А я… лишилася десь у зимових настроях, на моєму календарі - 89 лютого…

Ніби сонечко час від часу визирає, ніби все навколо вже зелене і, попри сніг та град, уперто квітне. Але сире повітря, яке вітер ганяє поміж високих будинків столичних вулиць, не залишає мені жодного шансу по-справжньому насолодитися весною.

Як мене рятували вінтажі

Дивуватися нічого, адже це вже не перша така весна. Фотографуючи на днях термометр за вікном на відмітці -5°C, я пошукала аналогічні фото в архівах минулих років і знайшла! Щоправда тоді не ловила себе на мінорних настроях, які не подолали ані відверто гурманські аромати, ані буйно квіткові. Аж раптом, зовсім інтуїтивно, я відчула нестримне бажання вдихати вінтажі. І знаєте що? Саме їх кришталеве звучання врятувало дещо хитку конструкцію моєї душі, яка ніяк не може прокинутися від зимового сну.

Як мене рятували вінтажі

La Perla від La Perla (1987 рік)

З La Perla La PerlaLa Perla La Perla ми знайомі давно. Маю вінтажну мініатюру та відносно сучасну парфумовану воду з флакона-кораблика. Вони звісно різні, але однаково заспокоюють, даруючи впевненість насамперед у собі, адже для мене це урочисті парфуми не на кожен день.

Вінтаж звучить медовою гірчинкою ілангу та гвоздики, насиченими спеціями - коріандр, кардамон, перець, на шикарній базі з моху, пачулі та амбри. Сучасна версія вже м`якша, в ній більше цитрусів, ніжна троянда та гладенький сандал - все ще шипр, але вже припудрюється. Носити ці аромати - окрема насолода від кожного з них.

Expression від Jacques Fath (1977 рік)

Як мене рятували вінтажі

Наступний герой, відомий мені ще з бабусиного трюмо - Jacques Fath ExpressionJacques Fath Expression. Десь на підсвідомості я пам`ятала його колючим і надто "дорослим". Та зараз, під час нашої нової зустрічі через десятки років, я тону в його ірисовій ніжності, яка затьмарює терпкий мох і гірку зелень зі шкірою. Ні, характер він не втратив у порівнянні із ароматом з дитинства. Класичний впізнаваний і виразний шипр. Але цей ірис… це, мабуть, так проявляється моя жага примиритися з холодною весною.

Narcisse Noir від Caron (1911 рік)

Як мене рятували вінтажі

І нарешті… довгоочікуване знайомство з рідкісним парфумерним скарбом - Caron Narcisse NoirCaron Narcisse Noir . Я впевнена, що десь тут у нас на Кремчику читала статтю про цього красеня (чомусь тепер не можу її відшукати) і саме тоді загорілася бажанням познайомитися, яке на жаль не реалізувалося з багатьох причин. Воно й добре, адже саме зараз ця тріумфальна зустріч стала кульмінацією мого весняняного марафону.

Як мене рятували вінтажі

Він прекрасний, і це було очікувано. А от те, як він відкрився… стало сюрпризом. Дуже тепло та навіть їстівно - зовсім нехарактерні в моїй уяві ноти для парфумів 1911 року! Це не звична медова гірчинка, ні, це щільна медова пудра, яка розкривається квітковим танцем із ледь помітною анімалістичною ноткою. Довершений, живий, унікальний аромат!

За звичкою мій мозок почав шукати асоціації із чимось вже ольфакторно знайомим… І знайшов їх у роботах Francesca Bianchi. Особливо в Angel`s Dust та Encounters. Ось звідки це фантомне відчуття, що Narcisse Noir звучить більш ніж сучасно, хоча насправді це аромати Франчески мають в собі немалу долю "вінтажності".

Як мене рятували вінтажі

Мабуть у цьому й є магія вінтажів. Дорогоцінне минуле раптом оживає у чомусь сучасному. Цей досвід важко переоцінити. У моменти, коли майбутнє здається туманним і холодним, іноді варто озирнутися назад. Бо саме там, у пам`яті, у запахах, у відчуттях можна знайти силу та натхнення рухатися далі.


А що рятує вас у моменти туги? Розкажіть, будь ласочка! А я хочу щиро подякувати феям-спонсорам моєї ностальгії Odessitka та Cincia.💐😌 І обов`язково завітаю до Nathalie-art ще за декількома рідкісними екземплярами. 👼


Поделиться Telegram Viber twitter email

Комментарии к статье Як мене рятували вінтажі

Аватарка користувача Asedo
01.05.2026 ⏰ 11:17

ох, вінтаж-вінтаж ...

останнім часом також частіше звертаюся до вінтажних ароматів, хоч рідко які ношу на собі. Час усе ж дається взнаки і в плані актуальності (виразне ретро - зовсім не моє), і в тому, що деякі інгредієнти можуть змінюватися з часом. Люблю Givenchy Extravagance d`AmarigeGivenchy Extravagance d`Amarige , але вже за 10 хвилин на собі відчуваю трохи головний біль. Хоча, саме ці перші 10 хвилин - найкращі в цьому ароматі, для мене більше і не треба.

Тому більшість ароматів це своєрідна ароматерапія - на блоттер і ловити найкращі моменти. Подобається просто вдихати ці настояні на часі еліксири, занурюватися в них, як у настрій, і проживати разом із ними особливі стани. Наприклад, щось дуже хороше відсвяткувати - обов`язково крапля вінтажного Yves Saint Laurent ChampagneYves Saint Laurent Champagne.

Аватарка користувача YLola
01.05.2026 ⏰ 12:40

Asedo, дякую, чудові аромати Ви згадали, аромати вже минулого століття, на зламі століть... краса! Мені завжди здавалося, що щось особливе є у вінтажних парфумах, вони несуть у собі якусь частку тих далеких (чи не дуже) років, дарують можливість відчути плинність часу, задуматися. Є в них певна філософія, окрім піраміди, автора, аромату. Вони набули її з роками. Сам час, що невпинно летить уперед, наділяє їх такими майже магічними властивостями. Принаймні якось так я вінтажі "відчуваю"))) Погоджуюся, що вінтажні аромати просять якоїсь особливої нагоди, щось відсвяткувати, зловити момент, так. А часом це працює і в зворотній бік - вінтажне звучання парфумів вдихає це "свято" у, здавалося б, зовсім пересічний день. У моєму випадку - дещо мінорний...

Дуже вдячна Вам за відгук! 💐😌

Аватарка користувача adagiy
02.05.2026 ⏰ 13:15

Дякую за прекрасну статтю!

Повністю з вами згодна, цьогоріч українська весна жорстока, тому інстинктивно ми обороняємось, а що може захистити , як не вінтажні шипри. Сама несподівано для себе зараз поливаюсь і вдома і на вулицю Knowing Estee Lauder, Opium YSL, Soir de Lune Sisley, Insolence Guerlain.

Аватарка користувача YLola
02.05.2026 ⏰ 16:55

adagiy, дякую за теплий відгук! Розумію Вас! Вдягти аромат - це часом як довершити свою цілісність… коли душа прагне безпеки та затишку, кожен знаходить їх у своїх ароматах. Вінтажі можна по-різному сприймати. Для когось це заважка артилерія))) власне для мене вони навпаки - тендітні, ніби з тоненького кришталю, та дуже сповнені надій. Тому наповнили надією й мене. Звучить певно дивно, та як є)))

Аватарка користувача Oath
03.05.2026 ⏰ 11:49

Тисячу разів так 🙌🏻

Це як переглядати десятки разів старі фільми, тому що це психологічно комфортний процес, який допомагає нам справлятися зі стресом, ностальгією та втомою від надлишку інформації.

Аватарка користувача CBRCleopatra
03.05.2026 ⏰ 12:01

Як мені оминути таку чудову тему? Дуже вдала назва, а ілюстрації викликають купу емоцій. Коли поринаєш у світ, який відділяє тебе від теперішнього, можна краще побачити, що похідне, а що дійсно справжнє. Мені з вінтажами допомогла розібратися книга Барбари Херман, яка розказала чудові історії створення сотень знакових парфумів. З тієї пори я намагалася шукати більш-менш збережені зразки найкращих представників парфумерного світу. Якби не вони, я б вже давно розчарувалась у спробах назвати парфуми "рятівниками". Саме вони виявилися камертонами настрою, чудодійними краплинами, які можуть перенести тебе в інший вимір та змінити твій настрій. Після початку війни єдиним ароматом, який я взяла з собою був аромат Donna Karan Black Cashmere, деревнo-спецієвий красень, про який сама пані Каран сказала, що хотіла створити темний, містичний і чуттєвий аромат. Саме так і відчувалася та страшна година зламу нашого життя. І ще одна жінка вразила мене ароматом, який ніби сама жіноча сутність - глибока, чуттєва і неосяжна - це Sonia Rykiel Le Parfum, який найкраще ілюструє мій улюблений східний напрямок. Це "важковик" , який хтось описав як " на Луну і назад". І я рада, що в мене ще є багато таких, незабутніх перлин у шафі.

Аватарка користувача Suzanna
03.05.2026 ⏰ 14:37

В доповнення до попередніх коментарів

По своїм кільком вінтажам в колекції знаю роки створення, мої всі після 70-х

Коли наношу їх, згадую що вони були створені після кількох значущих геополітичних "подій", епідемій, катаклізмів. На цій згадці свідомість розвертається в думки "і це вже було", "і це також мине"

Аватарка користувача YLola
03.05.2026 ⏰ 16:36

Щиро дякую всім, що поділилися своїм досвідом, своїми історіями, враженнями, думками! Дуже мене тішить, що існує таке прекрасне місце з надзвичайними людьми, які розуміють і чують парфумерні струни душі один одного, ще й так споріднено! 🙏🏻

Присоединится к каналу новостей kremchik.ua, чтобы быть в курсе обновлений блоговTelegramTelegram Google NewsGoogle News

Новые комментарии к статьям

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти? article-image Комментарий к новости
Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?
Asedo 27.06.2026 01:30
Suzanna,

я думала, таблиці по сезонах, погодах, часу доби, стилю це моя тема. Нііі ) Була спроба по настрою та асоціаціях розписати, але все це швидко змінювалося, тож, нічого не вийшло )

Знаєте, підхід "3 кучки", напевно, найпростіший і самий дієвий.

Дякую, за наводку по Фрагрантиці. Я не звертала увагу на такі функціі. Подивлюся. Щодо бекапа, а якщо ШІ озадачити?, аби проаналізував вашу сторінку там і зробив табличку? )))

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти? article-image Комментарий к новости
Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?
Asedo 27.06.2026 00:50

Katafeika,

а-а-а, ви теж ман`ячите по таблицях? )) Це мій пунктик також.

Вже ділилася, що створила таблицю для пробників і відливантів. Красива, але користі 0. Все одно, нічого не знаходила, з того, що було в таблиці.

Але ідея письмової каталогизації має перспективу. Можливо якось припахати ШІ? Він теж полюбляє таблички робити )))

Не знаю чи вийде почепити переліки на полички, якщо пересувати, додавати/забирати потім, то треба міняти переліки.

Так, улюбленими парфумами треба частіше користуватися - на те вони і улюблені, що дають насолоду. Навіщо обмежувати себе в цьому? Ех, напшикаюся я завтра чимось неймовірно улюбленим )

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти? article-image Комментарий к новости
Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?
Asedo 27.06.2026 00:39
Maria.a.kov

я теж, наче, розподіляю за сезонами, але тих, що сприймаю "чисто" сезонними, небагато. Зараз теж виставила поближче однозначно літні парфуми. Стоять, красені, насолоджуються своїм зірковим часом ))

Пробники з відливантами - як таргани, постійно розповзаються. Я, навіть, робила коробочку з комірцями для них. Не спрацювало ))

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти? article-image Комментарий к новости
Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?
Suzanna 26.06.2026 23:54

Як приємно бачити що я не одна з таким горем, і що не тільки я божеволію, намагаючись якось все це скласти щоб було зрозуміло що в мене є

Було і по брендам, і по напрямкам (також стикнулась з тим, що фруктовий шипр незрозуміло куди, у фрукти чи в шипри?), було за частотою використання, було по брендам за абеткою

Табличка, звісно, також заводилась, я навіть не полінувалась знайти іконки з символами погоди, сонце дощ і т д, і вставляла ці іконки біля назв ароматів. Перестала, т.я. таблиця почала перетворюватись на кольоровий калейдоскоп, в якому взагалі нічого не зрозуміло

Спробувала ту табличку перетворити на текстовий опис погодних умов і перелік парфумів для цих умов, але швидко заплуталась

Єдине - не було по настрою чи асоціаціям

Як прийнято казати - бажаю щоб відсутність обліку та адміністрування парфумів завжди були нашою найбільшою проблемою

Зараз в мене три купки - холод, тепло, і ті що не ношу

З фірмовими пробниками та відливантами мені все ще складно віднайти працюючу систему, єдиний спосіб адміністрування, який мені зайшов - особисті нотатки на Фрагрантиці, там визначеною фразою позначаю аромати, які маю в маленьких ємностях. Але ж це рівень тільки загального обліку. Думаю, в ці нотатки можна додати принаймні один додатковий рівень на дві категорії, холод та тепло, ну ще дощ, дощ в холод та дощ в тепло, чотири, ну ок. Зручно тим, що є пошуковик по особистим нотаткам, по будь-якому слову чи літерам видає і аромати, і нотатки які містять запит

Я думала, що таке адміністрування також закриє питання купівлі дублів фірмових пробників, але ні, побутова розфокусованість та імпульсивність, вкупі з небездоганною пам`яттю, перемагають будь-який облік

Але тепер я схвильована тим, що не знаходжу в цих нотатках на Фразі кнопку "зробити бекап", якщо з сайтом щось трапиться - все, капець

Вдих_ видих_ не нервуй_ Ароматна аптечка article-image Комментарий к новости
Вдих_ видих_ не нервуй_ Ароматна аптечка
katafeika 26.06.2026 23:44

Suzanna дякую, заінтригували Джикі!

Облоко Тегов: ,
,
,
,
,
,