Урочисті парфуми

29.12.2024 ⏰ 18:44
Рейтинг статьи 5.0 ★★★★★ голосов:48
👁 Данную статью прочитали 6
количество комментариев:

Які парфуми ви одягаєте в особливі моменти свого життя, знаменні дати, зокрема на свята, урочистості? Чи є у вашому гардеробі аромати, які заслуговують на вихід в люди тільки за наявності виняткової нагоди? Такі, що створюють відчуття свята навіть у звичайний буденний день?

Тема звісно дуже суб`єктивна, як і майже всі теми, які ми тут обговорюємо, але тому й цікава, адже маю надію почути багато різних надихаючих думок. Спершу поділюся своїм списком знаменних ароматів.

Урочисті парфуми

У ньому є як власне урочисті парфуми, які в силу свого звучання вимагають приурочення важливій події, так і парфуми, які стали особливими для мене з огляду на важливі події мого життя.

Щодо власне урочистих парфумів, тут я буду певно дещо банальною. В моєму списку в основному класика та ретро. Такі аромати називають зрілими, хоча як на мене у парфумів немає віку, водночас характер у них дійсно непростий. Тому вони у списку!

Урочисті парфуми

Першим на думку спадає Chanel CocoChanel Coco. Це парфуми моєї мами, та не тому вони урочисті. Погодьтеся, Chanel Coco - свого роду легенда, аромат культовий і видатний. Шедевр народився 40 років назад, але не можу сказати, що його звучання застаріле. Якість, розкриття, шлейф… композиція воістину складна, багатогранна та збалансована. Аромат дуже вимогливий, він ніби вимагає бути шикарною, бездоганною, ідеальною. Саме так на мою думку має пахнути дорого вбрана леді із загадковим поглядом на, скажімо, новорічному балу.

Chanel Coco класифікується як східний, пряний, амбровий. Втім для мене тут солює троянда, всі інші пряні, бальзамічні та квіткові ноти вигадливо сплітаються у її шикарну мереживну сукню, яку цибетин огортає хутровим манто, підсилюючи тепло і глибину аромату.

Урочисті парфуми

Другим у моєму списку йде шипр також із 80-х років минулого сторіччя - La Perla La PerlaLa Perla La Perla. Це перший аромат, що було створено італійським брендом жіночої білизни. Ставку зробили на популярний тогочас трав`янисто-моховий тренд.

На ці парфуми я натрапила, коли шукала вже знятий Lancome Magie Noire. Це звісно не одне і теж, і мені, на той час 18-річній дівчинці, La Perla сподобався більше, все-таки цей шипр не такий зубатий, як його попередники та зрештою сучасники. Однак, аромат здався вельми урочистим та вибагливим. Це враження збереглося крізь роки й до тепер. Тож La Perla посідає своє законне місце в моєму списку.

Урочисті парфуми

Парфум пережив перевипуск у 2011 році та наразі є занятістю.

Щодо самого аромату, то він пʼянкий, густий і дуже шлейфовий. Спершу колеться бергамотом з коріандром, в серці зачаровує кришталевою трояндою з квітковими та амбровими акцентами, але що мені подобається найбільше - це база! Вона пудрово-сандалова, солодкувата. Коли гіркота моху та пачулі відступає, квіти зливаються в щось єдине, але фонове, і довго-довго на шкірі звучить саме базовий акорд. Із закоханості у цю базу, до речі, почалася моя подорож світом парфумерії (шукала я парфуми, які б одразу пахли таким насиченим пудрово-деревним сандалом).

Урочисті парфуми

Із сучасних парфумів власне урочистим я би назвала Guerlain Joyeuse TubereuseGuerlain Joyeuse Tubereuse. Цей аромат мені найважче всього описувати, він не схожий ні на що (суб`єктивно, звісно, але щиро). На мою думку це найрозкішніший квітковий аромат у світі. «Дорого-багато» як раз про нього. Для мене Joyeuse Tubereuse не тільки не на кожен день, а саме для особливих подій.

Нехай назва не вводить вас в оману, туберозу ви тут не знайдете, незвичну хіба що. Аромат про зелену пудру, про медовий пилок, який розвіює свіжий подих весняного вітру. Це дуже абстрактне відчуття білих квітів, ванілі (чи скоріше герлінаду), сандалу. Доводиться сильно напружувати уяву, щоб виокремити конкретні ноти. Тому не раджу. Просто одягніть і насолоджуйтеся святом, який дарує Життєрадісна Тубероза від Герлен.

Урочисті парфуми

Ванільні аромати я майже ніколи не сприймала серйозно, розцінювала скоріше як затишні, навіть домашні, але Mona di Orio VanilleMona di Orio Vanille вщент розтрощила мій стереотип. Ця ваніль дійсно урочиста, багата та вимоглива, а тому вона теж потрапила у список.

З перших нот збивають з глузду такі голосні та виразні ноти гвоздики, цедри, рому, що на певний час здається, ніби ванілі зовсім не поклали. Але згодом з ароматом відбувається неймовірна метаморфоза, і за це я так сильно його люблю - не втрачаючи характеру, який створили спеції й алкоголь, розстеливши червону доріжку головній зірці шоу, аромат раптом стає округлим, оксамитовим, і на сцену виходить ваніль. Вона сувора, хоча й тепла, трішки димна, але все одно солодка. Це дійсно ванільний еліксир, а не якісь там цукрові чи вершкові замінники. Не маю нічого проти етилмальтолу, та все ж справжня краса - природна.

Елегантність у флаконі. Той випадок, коли це не рекламний салоган, а реальність.

Урочисті парфуми

Важливим з огляду на особисте став для мене легендарний Guerlain ShalimarGuerlain Shalimar - завдяки тому, хто його мені подарував. Все як у легенді про кохання Шах Джахана до Мумтаз-Махал, тільки замість Тадж-Махалу та Садів кохання - дорогоцінний парфумерний еліксир, що вартує більше за всі світові архітектурні та ботанічні пам`ятки разом.

Урочисті парфуми

І хоча довгий період часу я вдягала Шалімар кожного дня, він не став буденним для мене. Коли я його одягаю, навіть звичайний день стає святом. Святом кохання!

Цей аромат сам по собі надзвичайно статусний та ошатний, непростий і тому не всім до смаку. Якщо і називати його ретро (рік виходу 1925, на секундочку), то це ретро, яке випередило свій час.

Східна казка починається дещо різкувато. Бергамот гірчить, цитруси колючі… та варто трошки зачекати - і аромат розливається дорогоцінним золотом амбри, троянди та жасмину, теплом ванілі, припудреної ірисом в ладанно-шкіряному огранюванні. Це пудрове блаженство створює ауру навколо та не полишає мене цілий день. Відданість і вірність - це про кохання і про Shalimar.

Урочисті парфуми
Можливо, я нікого не здивувала своїм вибором парфумерних урочистостей. Проте щиро хочу почитати про ваші добірки! Чекатиму!

Поделиться Telegram Viber twitter email

Комментарии к статье Урочисті парфуми

Аватарка користувача Яркова Ольга
29.12.2024 ⏰ 20:15

Щиро дякую за статтю! Думаю багатьом вона стане в пригоді!

кількість респектів: 3
Аватарка користувача nataliaguskova
29.12.2024 ⏰ 20:43

Дякую за статтю, завжди цікаво дізнаватись, що інші вважають урочистими vs повсякденними ароматами. З усіма "вашими" ароматами я знайома, хоча жоден не став на мою поличку, виявились не моїми, але "мої" урочисті хоча б частково співпадають парфумерними будинками )): це буде або Chanel Les Exclusifs de Chanel 1932Chanel Les Exclusifs de Chanel 1932 або Chanel Les Exclusifs de Chanel SycomoreChanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore серед Chanel та Guerlain ChamadeGuerlain Chamade.

До них додались Amouage: Amouage Dia WomanAmouage Dia Woman, Amouage Dia ManAmouage Dia Man Amouage Epic WomanAmouage Epic Woman та Amouage Gold WomanAmouage Gold Woman (мабуть, найбільш французисті з моєї колекції) та пара Sisley Sisley Eau du SoirSisley Eau du Soir таSisley Soir de LuneSisley Soir de Lune

Ось така в мене підбірка )) Ще раз вам дякую, дуже цікаво буде почитати інших коментаторів )

кількість респектів: 11
Аватарка користувача YLola
29.12.2024 ⏰ 20:51

nataliaguskova

Чудова підбірка, дякую Вам! Аромати вишукані та непрості. Зі всіма знайома та, чесно кажучи, з кожним й досі «на Ви»))) В колекції відливантів маю обидва Sisley, так, дуже вони вимогливі, одягаю не зовсім під нагоду, а скоріше під настрій)

кількість респектів: 3
Аватарка користувача svetlyachok
29.12.2024 ⏰ 21:42
кількість респектів: 3
Аватарка користувача bovkunoksana1981
29.12.2024 ⏰ 22:06

Дякую, YLola, за статтю! Завжди цікаво читати, чим саме парфуми вражають. Так вони для мене немов оживають та стають більш привабливими. От і Ви наразі навіяли інтригу з Shalimar, якій полюбився завдяки "тому, хто його подарив", "все як у легенді про кохання"😁🥰 Бо просто про сприйняття окремих нот, без додаткових подробиць, особисто мені, читати не цікаво, та не інформативно. Сама так роблю лиш з парфумами які ну ніяк не відгукнулися, жодної струни души не зачіпили. Маю надто малий парфдосвід, тому до легендарних парфумів ще не доросла. Та все ж таки 3 аромати почесно займають нішу "урочистих". Це Rance 1795 LaetitiaRance 1795 Laetitia -урочисто-офіційний. Montale Honey AoudMontale Honey Aoud - урочисто-святковий. Initio Parfums Prives ParagonInitio Parfums Prives Paragon - урочисто-вишуканий. Це, дійсно, ті, що зобов язують їм відповідати. Дотягуватись до них. Як червона помада, підбори, особлива сукня. Вони дарують піднесений настрій та "збирають" бути на цей вечір кімось іншим. Кращою версією себе. Ні, не з середини, для цього мені потрібні гурманські аромати. Скоріше кращою картинкою.

кількість респектів: 7
Аватарка користувача Ириша К.
29.12.2024 ⏰ 23:08

Вітаю🌹. Цікава тема для роздумів… Мені мабуть набагато легше сказати, що я НЕ ВДЯГНУ, хоча маю в колекції і люблю, ніж назвати аромати, яким надам перевагу)). Річ в тому, що я розумію, що далеко не всі люди цікавляться парфумерією, мені не важливо чиєсь схвалення, але й відштовхнути ароматом від себе не хочу.

НЕ ВДЯГНУ - занадто яскраві та голосні. Шкіряні, Уд, Ладан. Ніякого індолу!

БЕЗПЕЧНО вдягти щось від Chanel, надам перевагу “1957”. Якщо Amouage, то скоріше за все візьму Dia або Ciel. В Новогодню ніч вдягну: Stephane Humbert Lucas 777 PantheaStephane Humbert Lucas 777 Panthea.

Але це все (вище написане) стосується тільки тих випадків, коли на святі багато гостей в доволі не великому приміщенні. Якщо ж свято на свіжому повітрі, то тут в мене тормозів немає, вдягну все чого душа забажає)). А от якщо говорити саме про аромати, які асоціюються в мене з чимось грандіозним/урочистим, то це: Chanel 5 в парфумах, Amouage Gold та Ubar. І ще в мене є один цікавий аромат, йому вже багато років, сама не знаю, яким чудом не викинула свого часу той флакон… Розкажу )). Моє захоплення почалось з Chanel 5 EDP. Вартість флакону мені здавалася просто захмарною. А бажання мати й носити аромат було нестерпним! Я пішла до островку в торгівельну центрі (духи на розлив) і попросила дати мені вже ту Chanel 5😂. Купила зразу 100мл, якщо би в них були флакони на 200 чи 300мл, то я би купила найбільший! На той час мені здавалося що це прям 1в1 з оригіналом. Десь за пів року я таки купила омріяний оригінальний парфум і з першого же нанесення зрозуміла, що все ж таки аромати мають величезну різницю. Пройшло багато років. Той флакон (на розлив) я зберігла, мабуть просто як пам`ять…

Так от він за всі ці роки настоявся і на сьогоднішній день пахне просто відпадно ❤️. Вийшла така собі помісь Chanel 5 Parfum + Chanel 22 + церковний ладан. Нажаль користуватися можу їм дуже рідко, бо не всі такі парфуми розуміють. А я готова набрати ванну з цього аромату, зануритися туди і нехай весь світ зачекає ❤️❤️❤️.

Вітаю усіх зі святами! Бажаю багато нових ароматних відкриттів та приємних здивувань. Нехай ваші мрії здійснюються!

кількість респектів: 10
Аватарка користувача Svitanochek
30.12.2024 ⏰ 09:31

Погоджусь з думкою Ириша К., що доволі безпечно обрати аромат Chanel. І варіантів буде більше, дійсно, починаючи з Сосо.

Для мене однозначно піднесеними є аромати від Sisley (тут наші з nataliaguskova думки збігаються). Не з серії L Eau, а саме Soir: Sisley Eau du SoirSisley Eau du Soir або Sisley Soir de LuneSisley Soir de Lune або Sisley Soir d`OrientSisley Soir d`Orient . І напевно, добре буду почуватись в Sisley IziaSisley Izia та Sisley Izia La NuitSisley Izia La Nuit . Вони безумовно різні, але об єднує їх сила емоцій і духу, багатство і складність звучання, і в моєму сприйнятті, можливо, легка театральність, що ніби виділяє власницю з оточення.

кількість респектів: 9
Аватарка користувача YLola
30.12.2024 ⏰ 09:43

Дякую, дівчатка, за ваші думки та варіанти💐😌

На тему "обережності"... я тут навіть не замислювалася, за замовчуванням думала, що якщо вже є нагода, чи то в театр, чи на вечірку, то можна і щось таке помпезне та голосне))) а ви молодці, шкодуєте непідготовлені носики!😇

кількість респектів: 5
Аватарка користувача CBRCleopatra
30.12.2024 ⏰ 22:55
Sonia Rykiel Le Parfum аромат звабливий і грайливий. Додаю до інших. Але то дуже складне завдання - вибрати один аромат серед моїх сотень улюбленців.
кількість респектів: 3
Аватарка користувача YLola
30.12.2024 ⏰ 23:20

CBRCleopatra

Дякую! 🌹Чомусь мені здається, що Вам саме такі непрості, елегантні, особливі парфуми дуже пасують)

кількість респектів: 2
Присоединится к каналу новостей kremchik.ua, чтобы быть в курсе обновлений блоговTelegramTelegram Google NewsGoogle News

Новые комментарии к статьям

Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:) article-image Комментарий к новости
Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:)
pairis 02.10.2025 22:40

Щодо цін, 2500 - то є нормальна ціна на Франческу, бо це сірий імпорт. Можна купити навіть дешевше, ніж 2500 грн за флакон, але треба полювати на знижки у магазинах. Те, що оригінали продаються виключно у дʼюті фрі та офіційних бутіках - міф.

Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:) article-image Комментарий к новости
Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:)
pairis 02.10.2025 22:16

Франческа така і є - тваринність відчутна у всіх її витворах, до того ж всі аромати мають схожу базу, тому скоріш просто не ваш бренд.

Але ви можете спробувати інші її аромати у Ле Флаконі (нішевий офлайн бутік у Києві), бренд там представлений.

З найбільш зрозумілих, якщо можна так сказати, на мій погляд є Tyger Tyger (він більш у сторону старої класики, але має не дуже виражене вінтажне звучання), Sex and the Sea та Unspoken Musk.

Парфуми поза часом article-image Комментарий к новости
Парфуми поза часом
Asedo 02.10.2025 20:11

Ще один парфум поза часом. Йому не 100 років, щоправда, але вік теж поважний - радує світ вже 33 роки:

Serge Lutens Ambre SultanSerge Lutens Ambre Sultan

В прохолоду і зимну погоду - чудовий )

Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:) article-image Комментарий к новости
Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:)
juljchik 28.09.2025 23:45

aljonyshka81, я навіть і не підозрювала про це( Дякую, що поділилися інформацією!🌹Але як вони можуть бути списаними - хіба це такі давні парфуми за роком випуску? Я теж дуже здивована, оскільки бачила в українських онлайн-магазинах 30 мл за 2500 грн, виходить, вдвічі дешевше, ніж та ціна, про яку Ви говорите. Можливо, і пробники виявилися зіпсованими? Навіть не знаю тепер, що думати) Треба буде порівнювати із розпивом, як варіант)

Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:) article-image Комментарий к новости
Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:)
aljonyshka81 27.09.2025 15:43

Читала статью и не верится, что это про парфюмы Бианки....

Акция 1+1=3??

30 мл флакон стоит 113евро, 100 мл 249евро в любом магазине Европы- никогда и нигде не видела таких подарков судьбы.

Для справки.

Бьянки официально не поставляет свои парфюмы в Украину. После массового появления ее продукции в украинских онлайн магазинах, я, как поклонник, постоянно заказывающий ее парфюмы на официальном сайте, связалась с отделом продаж, и получила ответ- что бренд не сотрудничал с представителями из Украины, с ними не контактировал и ответить на вопрос, что это продается в сетях - не смог.

Я могу предположить, что это вполне может быть списанные партии, неликвид или что то в этом роде(

Очень странно, но ни одна из новинок не поступила в продажу на украинском рынке, так же как и лимитированные издания.

Поэтому резюмирую, что очень возможно, что Вы пробовали не тех осликов и козликов)

Облоко Тегов: ,
,
,
,
,
,