Прогулянки ароматними садами_ Частина сьома: Яблуневий сад

31.08.2026 ⏰ 11:34
Рейтинг статьи 5 ★★★★★ голосов:10
👁 Данную статью прочитали 138
количество комментариев:

Кінець серпня.

Літо ще не поспішає прощатися, але в повітрі вже з`являються перші ознаки осені. Ранки стають прохолоднішими, сонце — м`якшим, а в садах достигають яблука.

Саме в цей час яблуневий сад особливо красивий. Гілки схиляються під вагою плодів, серед зеленого листя визирають червоні, жовті та зелені яблука, а на траві вже можна помітити перші стиглі плоди.

У кожного сорту — свій час і свій характер.

Є ранні яблука — соковиті, свіжі, з легкою кислинкою. Вони хрустять під зубами, а їхній аромат здається майже прохолодним: зелень, свіжа шкірка, краплина роси й ще трохи літнього сонця.

А потім приходять пізні сорти. Вони довше достигають, набираючи солодкість і насиченість. Їхній смак стає глибшим, а аромат — теплішим, іноді медовим, фруктовим, з легкими пряними відтінками.

Мені подобається, що навіть саме слово «яблуко» нічого не говорить нам про його характер. Воно може бути кислим або солодким, зеленим чи червоним, соковитим і хрустким або м`яким та дуже стиглим.

У парфумерії відбувається приблизно те саме.

Яблучна нота може бути легкою та прозорою, свіжою і зеленою. А може стати солодкою, карамельною, медовою або теплою, якщо поруч з`являються ваніль, прянощі, деревні акорди чи гурманські ноти.

Тож давайте подивимося, яким буває яблуко в парфумерії.

Ось вони мої аромати яблуневого саду:

🍎 DKNY Be DeliciousDKNY Be Delicious — одне з найвідоміших парфумерних прочитань зеленого яблука. Свіже, соковите, хрустке, з легкою кислинкою. Тут яблуко звучить яскраво й прохолодно — саме так, як ранній сорт, щойно зірваний із дерева.

🍎Nina Ricci NinaNina Ricci Nina — зовсім інший характер. Це солодке червоне яблуко, майже карамельне, ніжне й грайливе. У ньому немає тієї зеленої різкості, яку ми відчуваємо в свіжому яблуці. Тут плід уже стиглий, солодкий і соковитий.

🍎 Marc Jacobs HoneyMarc Jacobs Honey — тепліше й м`якше звучання. Медова солодкість, квіткові та фруктові відтінки створюють відчуття сонячної стиглості. Це вже не раннє зелене яблуко, а пізній урожай, у якому більше тепла й солодкості.( у піраміди цього аромату немає нот яблука, але сама композиція створює відчуття яблука з медом)

🍎 By Kilian Apple Brandy on the RocksBy Kilian Apple Brandy on the Rocks — яблуко набуває зовсім іншого характеру. Тут воно поєднується з бренді, ромом, ваніллю та деревними нотами. Свіжість змінюється теплом, а фруктова нота стає більш глибокою та дорослою.

🍎 Theodoros Kalotinis Apple PieTheodoros Kalotinis Apple Pie — яблуко вже перетворюється на десерт. Тепле яблуко, кориця, ваніль і запах свіжої випічки. Наче яблучний пиріг щойно дістали з духовки — солодкий, пряний, домашній і дуже осінній. 🍎🥧.

Цікаво, наскільки по-різному парфумери можуть працювати з одним і тим самим фруктом. Зелене яблуко дає композиції свіжість і соковитість. Солодке червоне — м`якість і грайливість. Медове — тепло й округлість. А яблуко з деревними, алкогольними або пряними нотами вже звучить глибше та складніше.

Мабуть, саме тому яблучна нота ніколи не зводиться лише до запаху свіжого фрукта. У парфумерії вона може бути початком композиції, яскравим акцентом або зовсім несподіваним відтінком, який змінює її характер.

І зараз, наприкінці серпня, коли починається яблучний сезон, особливо цікаво подивитися на цей фрукт саме з парфумерного боку — не лише як на плід, а як на ноту, яка може звучати зовсім по-різному.

🍎 А яке яблуко вам ближче у парфумерії?

Свіже зелене й хрустке? Солодке, стигле та медове? Чи тепле яблуко з ваніллю, спеціями та деревними нотами?

А може, у вашій парфумерній колекції вже є аромат, де яблучна нота звучить саме так, як вам подобається?


Поделиться Telegram Viber twitter email

Комментарии к статье Прогулянки ароматними садами_ Частина сьома: Яблуневий сад

Аватарка користувача Suzanna
31.08.2026 ⏰ 23:07

Я буду кеп-очевидність) перші два на мені з`їжджають кудись не туди, з третім не знайома, Кіліан Епл Бренді просто сподобався, але в рази менше ніж Частка Янголів, з п`ятим не знайома)

До речі, колись мені було солодке червоне яблуко в Hugo Boss Orange WomanHugo Boss Orange Woman

Загалом з яблучком мені складно, там де воно хрустке, соковите - не тримається на шкірі або хімозить.

Моя любовна любов By Kilian Smoking HotBy Kilian Smoking Hot , яблучний кальян, і той не тримається

Ось тут Pineward Perfumes Apple TabacPineward Perfumes Apple Tabac я зусиллям волі знаходжу мішок яблук в коморі старого будинку на селі, нетипово, оригінально, напрочуд природньо, але треба постаратись щоб відчути тут саме яблука

Мені буде дуже цікаво, якщо читачі поділяться своїми яблучними улюбленцями або враженнями

Аватарка користувача Asedo
31.08.2026 ⏰ 23:43

Звернула увагу, що парфумерних яблук-то в мене якось немає в асортименті. Недолік ..

Зізнаюся у слабкості - люблю осінні сауери в компанії з By Kilian Apple Brandy on the RocksBy Kilian Apple Brandy on the Rocks ))

Я не про нюанси запаху, а про відчуття цілісності процесу. Коли аромат парфуму вступає у змову зі смаком напою і ноти бренді й рому в парфумі чудово підіграють оним у коктейлі і виходить приємна у всіх вимірах атмосферна історія.

Ну і, якщо вже занурюватися в порок, то концептуально й усіма органами чуття ))

Аватарка користувача koxana
01.09.2026 ⏰ 00:48

Suzanna, привіт!

Дякую, що поділилася своїми спостереженнями 🍎 Дуже цікаво читати, як ти відчуваєшь яблуко в різних ароматах. Особливо зацікавив Smoking Hot — яблучний кальян звучить дуже незвично. Тепер навіть захотілося звернути на нього увагу саме з цієї сторони 🤗 та подивитися як він буде триматися на мені😉

Аватарка користувача koxana
01.09.2026 ⏰ 00:55

Asedo, привіт!

Оце ти майстерно знайшла парфумерний недолік і тут же перетворила його на яблучну пригоду 😄🍎. А поєднання Apple Brandy з яблучним коктейлем звучить так, ніби аромат просто дочекався свого правильного вечора. Дякую, що поділилася — тепер мені цікаво, які ще парфуми у тебе мають такі «союзи» з напоями 😊

Аватарка користувача Aтaaaa
01.09.2026 ⏰ 05:26

Видимо, настал и мой черед восхищаться фруктами в не первозданном их виде, и посему из перечисленных Вами выделю критское творение Theodoros Kalotinis Apple PieTheodoros Kalotinis Apple Pie . Ещё не премину вспомнить достаточно распространенные Dolce & Gabbana Light Blue Pour Femme 2001Dolce & Gabbana Light Blue Pour Femme 2001 , Givenchy Ange ou Demon Le Secret Eau de ToiletteGivenchy Ange ou Demon Le Secret Eau de Toilette , Hermes Hermessence Ambre NarguileHermes Hermessence Ambre Narguile (а почему нет, да), Parfums de Marly LaytonParfums de Marly Layton , Franck Boclet LavenderFranck Boclet Lavender , упомянутый выше By Kilian Smoking HotBy Kilian Smoking Hot , а также красавцев Ramon Monegal FlamencoRamon Monegal Flamenco и La Perla J`Aime Les FleursLa Perla J`Aime Les Fleurs .

Аватарка користувача vwizard
01.09.2026 ⏰ 14:31

В моєму гардеробі теж є цікаві яблука. Chloe See By ChloeChloe See By Chloe - натуралістичний яблуневий цвіт і трохи соку. Oriflame Lovely GardenOriflame Lovely Garden - частково його клон, але з незвичним додаванням ноти молока. А Britney Spears BelieveBritney Spears Believe - це якби в Mugler Angel замінили на яблуко всі фруктові ноти типу манго.

Аватарка користувача koxana
01.09.2026 ⏰ 19:54

Aтаааа, дякую!

Дуже цікава підбірка ароматів 😊 Стільки нового можна дізнатися одне від одного! Здається, скільки б не говорили про парфуми, завжди знайдеться аромат, про який ти ще не чув, або зовсім інша інтерпретація знайомої ноти. Особливо цікаво знаходити такі маленькі парфумерні відкриття й розуміти, наскільки по-різному ми відчуваємо одні й ті самі композиції. І це, здається, ще далеко не межа — попереду точно знайдеться ще чимало цікавого 🤗😉

Аватарка користувача koxana
01.09.2026 ⏰ 19:59

vwizard, вітаю🤗

О, яблучна тема виявилася набагато цікавішою, ніж мені здавалось на перший погляд! 🍏 Стільки різних інтерпретацій — і кожна композиція дає аромату зовсім інший характер. Думаю, ще багато цікавого попереду у яблучному світі парфюмів, бо парфумери й тут вміють дивувати 😉🤗

Присоединится к каналу новостей kremchik.ua, чтобы быть в курсе обновлений блоговTelegramTelegram Google NewsGoogle News

Новые комментарии к статьям

А чи вміємо ми відпочивати  навіть від ароматів? article-image Комментарий к новости
А чи вміємо ми відпочивати навіть від ароматів?
CBRCleopatra 15.09.2026 21:21

Вітаю і дякую за допис, мені подобається думати і аналізувати свій парфумерний досвід. Якщо без окремих назв, я згадала, що мене завжди заспокоюють і тішать парфуми з нотами пряних квітів ( нагідки чи календула), шипри та деревні аромати ( ліс та трави) або "церковні" аромати курінь та спецій. Це такі досить інтравертні аромати ( для себе, не для світу). Що саме заспокоює? Перетікання та розкриття нот, якісь акорди ( це справді музика, але не для вуха, а носа). А ще це - негучні аромати, бо навʼязливий шлейф іноді може стати небажаним супутником. Чомусь ці вечірні аромати частенько мали японське походження - Hanae Mori і Shiseido, можливо, це взагалі повʼязано з іншою аромо - культурою ( більш стриманою, акварельною, де все залежить не від інтенсивності парфуму, а температури і клімату).

А чи вміємо ми відпочивати  навіть від ароматів? article-image Комментарий к новости
А чи вміємо ми відпочивати навіть від ароматів?
vwizard 15.09.2026 19:35

Для мене релаксові аромати - це щось в основному асоційоване з уявними дальньосхідними туманними горами й водоймами, етнічною естетикою Китаю або Японії. Yves Rocher Ming Shu L`Eau de Toilette, Shiseido Hanatsubaki Kai Sakura, Masaki Matsushima Shiro, Elizabeth Arden White Tea. Вже згадані тут Сади Нілу теж розслабляли. Із недавніх сподобалася релакс-лінійка Кензо, особливо Kenzo Poudre Matcha, Kenzo Reve Lotus. Ще має такі властивості класична Kenzo L`Eau Par Kenzo pour Femme.

Дивним чином релаксує Trussardi Python - мабуть, тому що повертає в безтурботні моменти дитинства. Але це персональні асоціації, а не рекомендація.

А чи вміємо ми відпочивати  навіть від ароматів? article-image Комментарий к новости
А чи вміємо ми відпочивати навіть від ароматів?
koxana 15.09.2026 10:23

Suzanna, привіт!

Дякую тобі за такий щирий і дуже цікавий коментар ❤️ Мені особливо сподобалося твоє «прислухатися до себе». Напевно, це і є найкращий спосіб зрозуміти, який саме відпочинок нам зараз потрібен. А ідея дня зовсім без парфуму мені дуже близька — іноді навіть улюблені аромати хочеться просто залишити на полиці й дати носу повну тишу. І ще дуже відгукнулося про негативні якорі під час сильного стресу. Дякую, що поділилася своїм досвідом 🌿

А чи вміємо ми відпочивати  навіть від ароматів? article-image Комментарий к новости
А чи вміємо ми відпочивати навіть від ароматів?
Suzanna 14.09.2026 22:16

Зі справжнім релаксом... складно

А відпочивати від ароматів я вмію по-різному

Коли відчуваю, що ніс перевантажений, сідаю на парф-дієту, в мене є окремо відкладені 4 семпли ароматів, які звучать мега-натурально, негучно, неінтенсивно, нешлейфово, і флакон (та-да-да-дам) Hermes Un Jardin sur le NilHermes Un Jardin sur le Nil

А ще вмію повністю день без парфуму! Останнім часом таке буває рідко, раз на квартал напевно, але буває, і мені нормально.

Навчилась прислухатись до себе. Якщо тягне на дієту - буде дієта. Тягне до "без нічого" - буде "без нічого".

А, і ще стреси! Коли в сильному стресі - навіть не торкаюсь парфумів. Дуже якорюсь на аромати, навчилась уникати негативних якорів.

А чи вміємо ми відпочивати  навіть від ароматів? article-image Комментарий к новости
А чи вміємо ми відпочивати навіть від ароматів?
koxana 14.09.2026 19:52

Дякую, Asedo🤗!

О так, зараз Relax — це вже майже парфумерна мрія 😊 Тому й шукаємо той самий аромат, який хоча б на мить допоможе видихнути й відпустити напругу. Мені в цьому сенсі з твоєї добірки дуже подобається Santal Blanc від Serge Lutens — він ніби повертає тебе в тіло, допомагає розслабити плечі, сповільнитися й просто побути в тиші. Не втеча від усього, а маленький простір, де можна видихнути. 🤍

Облоко Тегов: ,
,
,
,
,
,