Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?

26.06.2026 ⏰ 15:42
Рейтинг статьи 5 ★★★★★ голосов:4
👁 Данную статью прочитали 18
количество комментариев:

Йшла н-н-н година 20-тої спроби упорядкувати всешафковий хаос. Якщо ви хоч раз пробували навести лад у своїй колекції парфумів, ви знаєте про що я. Це завдання приблизно як розкласти хмари за формою …

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?.

Як впорядкувати це багатство?

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?

Найпростіше - за брендом, але більш-менш компанії збиралися для Bond No. 9, Byredo і Bvlgari (цікаво, що всі назви на “В”). А, ще Memo. Решта були сирітками. Але все одно треба було щось придумати, як їх зібрати у спільноти.

Найлогічніше, звісно, за класикою: східні, квіткові, деревні, шипрові . Але це не дуже працювало. Чистих зразків майже не було. Найслухнянішими виявилися квіткові і відповідними назвами, на кшталт Quelques Fleurs, назва, ніби, натякає )) Але “східні-квіткові” - куди віднести, квіти або схід?… І куди віднести нішу? О, боги, як добре, що я не не повелася на ультра-нішу … Поки? )

Можливо, моя ольфакторна компетентність не настільки ще розвинута … . Працюю над цим ). Тепер зрозуміла чому Комісарова обмежувалася у своїх лекціях класичними ароматами ХХ століття, і обходила сучасні - там все не так однозначно, навіть для гуру )))

Тоді подумала - добре, підійду практично, згрупую за частотою використання. Щоденні, святкові, прогулянкові, на сон і окремі - на безсоння порефлексувати. Але й тут не злетіло. Сьогодні парфум - щоденний улюбленець, завтра - в дальню шафу.

Наступна спроба за асоціаціями "аромати затишку", "аромати чистоти" тощо. Поетично і, навіть десь практично: хочеш мило - ось в асортименті. Вдалося щось розібрати, зрозуміла, що певні асоціативні хмаринки переповнені, а деякі ще можуть щось вмістити … Ні, дорогенька, ні! Навіть і не думай!

Єдине, що вивело із стану “навіщо я все це почала” - вінтажна хмаринка. Я зависла надовго …

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?

Взагалі, зробила декілька висновків:

Робити парфумерний аудит час від часу справді варто, одразу стає зрозуміло, чого у колекції вже забагато і з чим можна спокійно попрощатися. Свого часу було захоплення ботвою, помідорами, насінням моркви, інжиром, грушею. Тепер дивлюся, що цього саду-городу вже більш ніж достатньо. Зараз закохалася в натуральні квіткові аромати й розумію, чи не час зупинитися? Бо якщо рахувати ще й пробники й відливанти - це вже прям завелика клумба.

Обов`язково перенюхувати аромати, які давно стоять без уваги. Колись давно купила залишок у флаконі Eau de Lalique і забула за нього. Відстоявся і це, прям, чудо! Взагалі Лаліки дуже красиво дорослішають. Купили флакон, одразу на 2-3 роки мінімум в темну шафу. Аромат стає набагато глибшим і цікавішим.

Пробники та відливанти, які уже нецікаві, подарувати дівчинці-підлітку. Просто насипом. Це справжній скарб! А, можливо, й початок великої любові до ароматів.

Як ви впорядковуєте вашу колекцію? Які робочі схеми, підводні камені, лайфхаки? ))


Поделиться Telegram Viber twitter email

Комментарии к статье Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?

Аватарка користувача koxana
26.06.2026 16:37

Привіт!

Якось без складних схем. 😄 Колекція в мене ще не настільки велика, щоб будувати окрему систему зберігання — усе живе в одній плетеній пляжній сумці. 😂

Мій головний лайфхак — раз на місяць влаштовувати ароматну ревізію. Перенюхую всі флакончики й дивлюся, до чого зараз тягнеться душа. Саме ці аромати й стають моїми супутниками на найближчий місяць. 🤍

Аватарка користувача Asedo
26.06.2026 17:28

Koxana,

Дякую, що поділилася лайфхаком! Перенюхувати регулярно треба однозначно.

Моя колекція парфумів оселилася у шафках, де раніше була одежа. То було помилкою, якщо чесно. Адже коли вона жила у коробці розміром з пляжну сумку, здавалося, що усього багато, ось повна коробка. А коли переставила на шафки, виявилося, що місця багато і можна, у разі чого, посунути сусідів. Так, згодом місце проживання змінили білизна, шарфи-хустки… на їхню житлову площу переїхали флакони ))) Експансія якась!

Присоединится к каналу новостей kremchik.ua, чтобы быть в курсе обновлений блоговTelegramTelegram Google NewsGoogle News

Новые комментарии к статьям

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти? article-image Комментарий к новости
Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?
Asedo 26.06.2026 17:28

Koxana,

Дякую, що поділилася лайфхаком! Перенюхувати регулярно треба однозначно.

Моя колекція парфумів оселилася у шафках, де раніше була одежа. То було помилкою, якщо чесно. Адже коли вона жила у коробці розміром з пляжну сумку, здавалося, що усього багато, ось повна коробка. А коли переставила на шафки, виявилося, що місця багато і можна, у разі чого, посунути сусідів. Так, згодом місце проживання змінили білизна, шарфи-хустки… на їхню житлову площу переїхали флакони ))) Експансія якась!

Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти? article-image Комментарий к новости
Як впорядкувати парфуми і не збожеволіти?
koxana 26.06.2026 16:37

Привіт!

Якось без складних схем. 😄 Колекція в мене ще не настільки велика, щоб будувати окрему систему зберігання — усе живе в одній плетеній пляжній сумці. 😂

Мій головний лайфхак — раз на місяць влаштовувати ароматну ревізію. Перенюхую всі флакончики й дивлюся, до чого зараз тягнеться душа. Саме ці аромати й стають моїми супутниками на найближчий місяць. 🤍

Ультраніша – парфумерне мистецтво чи вигадка знуджених парфзахоплених? article-image Комментарий к новости
Ультраніша – парфумерне мистецтво чи вигадка знуджених парфзахоплених?
Melani 26.06.2026 10:24

Дякую за чудову статтю та ваші думки) ⠀ Тема близька мені, бо я як раз той екземпляр, якого рідко що вже вставляє навіть в той категорії, яку називають нішею. Для мене ніша - це те, що не для всіх, воно не має бути на кожному "встрєчному-попєрєчному". Саме пойняття "ніша" вже стало попсовим, бо багато брендів, які називають себе нішевими, все ж таки намагаються балансувати між незвичністю в ароматах та бажанням подобатись багатьом з метою прибутку - а це вже протилежні пойняття. ⠀ І нехай ось ця вся кіптява, анімаліка, підгнивші фрукти, трава та сіно не зрозумілі іншим, але коли воно красиво поєднано та в розумному дозуванні - це для мене ольфакторний оргазм)) Тому так, особисто для мене між нішею та ультра-нішею різниця є і вона суттєва.

Ультраніша – парфумерне мистецтво чи вигадка знуджених парфзахоплених? article-image Комментарий к новости
Ультраніша – парфумерне мистецтво чи вигадка знуджених парфзахоплених?
YLola 26.06.2026 08:48

Щиро дякую за ваші коментарі! Дуже погоджуюся, що власне ніша, ті аромати, які загальноприйнято віносити до "просто" нішевих, бувають такі складні, що й жодного "ультра" не потрібно)) От нещодавно взяла на пробу новий аромат Маестро Лютанса La Nuit Tombee - це щось! Але як витвір парфумерного мистецтва, бо одягнувши, носити теж не змогла, хоча там ніяких авангардних нот немає. Дуже влучним є відгук до нього, що це ніби тягати з собою картину да Вінчі.👍

Усе дуууууже відносно. З власного досвіду скажу, що в якийсь момент потягнуло на дивину, але багато з того, що купувала на затест, керуючись відгуками, оглядами блогерів і розповідями парф-колег, було занадто.😝 Ну тобто це цікаво, авжеж, однак виключно для ольфакторного досвіду. Ношу я звичайну мейнстрімну нішу)))))) в люксі теж часом знаходжу цікавинки, але досліджувати люкс уже не хочеться, ніби там нічого досліджувати... залишилися в арсеналі тільки улюблені аромати, яким я віддана вже багато років.

Парфумерні флакони: дизайнер Марк Розен article-image Комментарий к новости
Парфумерні флакони: дизайнер Марк Розен
Asedo 25.06.2026 12:41
Filijanka,

дякую за увагу до мого допису 🌼

Частина 2 про кохання (спойлер) вже є у блогах, допис від 18/06.

Облоко Тегов: ,
,
,
,
,
,