Йшла н-н-н година 20-тої спроби упорядкувати всешафковий хаос. Якщо ви хоч раз пробували навести лад у своїй колекції парфумів, ви знаєте про що я. Це завдання приблизно як розкласти хмари за формою …
.Як впорядкувати це багатство?

Найпростіше - за брендом, але більш-менш компанії збиралися для Bond No. 9, Byredo і Bvlgari (цікаво, що всі назви на “В”). А, ще Memo. Решта були сирітками. Але все одно треба було щось придумати, як їх зібрати у спільноти.
Найлогічніше, звісно, за класикою: східні, квіткові, деревні, шипрові… . Але це не дуже працювало. Чистих зразків майже не було. Найслухнянішими виявилися квіткові і відповідними назвами, на кшталт Quelques Fleurs, назва, ніби, натякає )) Але “східні-квіткові” - куди віднести, квіти або схід?… І куди віднести нішу? О, боги, як добре, що я не не повелася на ультра-нішу … Поки? )
Можливо, моя ольфакторна компетентність не настільки ще розвинута … . Працюю над цим ). Тепер зрозуміла чому Комісарова обмежувалася у своїх лекціях класичними ароматами ХХ століття, і обходила сучасні - там все не так однозначно, навіть для гуру )))
Тоді подумала - добре, підійду практично, згрупую за частотою використання. Щоденні, святкові, прогулянкові, на сон і окремі - на безсоння порефлексувати. Але й тут не злетіло. Сьогодні парфум - щоденний улюбленець, завтра - в дальню шафу.
Наступна спроба за асоціаціями "аромати затишку", "аромати чистоти" тощо. Поетично і, навіть десь практично: хочеш мило - ось в асортименті. Вдалося щось розібрати, зрозуміла, що певні асоціативні хмаринки переповнені, а деякі ще можуть щось вмістити … Ні, дорогенька, ні! Навіть і не думай!
Єдине, що вивело із стану “навіщо я все це почала” - вінтажна хмаринка. Я зависла надовго …

Взагалі, зробила декілька висновків:
Робити парфумерний аудит час від часу справді варто, одразу стає зрозуміло, чого у колекції вже забагато і з чим можна спокійно попрощатися. Свого часу було захоплення ботвою, помідорами, насінням моркви, інжиром, грушею. Тепер дивлюся, що цього саду-городу вже більш ніж достатньо. Зараз закохалася в натуральні квіткові аромати й розумію, чи не час зупинитися? Бо якщо рахувати ще й пробники й відливанти - це вже прям завелика клумба.
Обов`язково перенюхувати аромати, які давно стоять без уваги. Колись давно купила залишок у флаконі Eau de Lalique і забула за нього. Відстоявся і це, прям, чудо! Взагалі Лаліки дуже красиво дорослішають. Купили флакон, одразу на 2-3 роки мінімум в темну шафу. Аромат стає набагато глибшим і цікавішим.
Пробники та відливанти, які уже нецікаві, подарувати дівчинці-підлітку. Просто насипом. Це справжній скарб! А, можливо, й початок великої любові до ароматів.
Як ви впорядковуєте вашу колекцію? Які робочі схеми, підводні камені, лайфхаки? ))
