Я персона імпульсивна (хотілося б звернути все на Близнюків, під сузір`ям яких мені пощастило народитися, але думаю, що тут більше чинників аніж знаки зодіаку), швидко розпалююсь, швидко заспокоююсь.
Парфумерія це не перше і не єдине захоплення, в якому я можу відновити ментальний ресурс (і витратити матеріальний, бо флакончики чогось не хочуть з`являтися в шафі за помахом чарівної палички 🤣), але вже стало невід`ємною частиною мене.
І от, аналізуючи потяг до ароматів в залежності від настрою, я помітила, що аромати з амброю і ваніллю на мене діють релаксуюче.
Я вже якось досліджувала тему амбри - Слідами кашалота або де ховається амбра але трохи в іншому контексті.
Зараз хотіла поговорити про ваніль.
Це питання виявляється вивчали науковці. У статті Fragrance administration to reduce anxiety during MR imaging від 1994 року, йдеться про дослідження де одна частина пацієнтів отримували геліотропін разом зі зволоженим повітрям, а інша лише зволожене повітря через назальну канюлю під час МРТ в рамках обстеження на онко.
(Геліотропін або піперональ - це органічна сполука, що має стійкий квітково-ванільний аромат з нотками мигдалю. Він у невеликих кількостях міститься в чорному перці, ванілі, кропі, анісі, а також у квітах геліотропа та іланг-ілангу.)
Було помічено, що введення ароматизатора призвело до статистично значущого зниження середнього загального рівня тривожності пацієнтів.
Повна стаття платна, але з анотації можна зрозуміти її суть. А деталі з графіками, цифрами нам як парфзахопленим менш цікаві.
Думаю феномен ванілі (вірніше молекул, що відтворюють її запах) полягає в тому що ванільні аромати асоціюються з безпекою, теплом.
(І тут привіт дитячим спогадам... з пиріжками, булочками, парним молоком. Я після місяця літа у бабусі завжди їхала додому вгодованою, з такими щічками, що обличчя можна було циркулем обвести.)
Певно, тому мозок часто інтерпретує ванільний аромат як сигнал відсутності загрози.
Ееех, де той час, коли дерева були великі..
От, щодо амбри я не знайшла наукових досліджень про вплив на мозок, тому просто залишу це питання під питанням. І тішитимуся тому , що просто маю можливість насолоджуватися цією прекрасною нотою, оскільки вона багатогранна і включає насправді ціле сімейство ароматів.
А оскільки допис парфумерний, то нижче даю невеличку добірку затишних, обіймаючих ароматів, з якими я познайомилася недавно, здебільшого через відливанти і залишки у флаконах.
Serge Lutens Ambre Sultan - теплий, дещо нуарний, густий і настроєвий.
Guerlain Ambre Eternel ще одна амбра, що заслуговує на право бути обіймами.
Masque Tango і амброчка, і прянощі такі затишні.
Carner Barcelona Sweet William прекрасне поєднання квітковості з кардамоном, корицею, ваніллю.
Chantal Thomass Osez-Moi! - ванільно- пудрові обійми.
Givenchy Irresistible Eau de Parfum , ні амбри ні ванілі в піраміді не зазначено, але тут є амбрета і щось ще, що мені пахне вершково-ванільним морозивом.
Що вас збирає до купки? Діліться своїми знахідками, що дарують вам відчути безпеки та балансу.
Дякую за увагу!
