Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок

20.01.2026 ⏰ 09:02
Рейтинг статьи 4.9 ★★★★☆ голосов:15
👁 Данную статью прочитали 93
количество комментариев:

Сьогодні я усвідомила, що новий 2026 рік активно просувається до завершення свого першого місяця. За останній час накопичилась купа вражень від ароматних покупок. Час підвести риску під тим, що подарував 2025 рік? Тим більше, що завдяки Кремчику у мене зберіглись результати змін у моєму парфгардеробі за попередній рік, а також деякі плани. То ж як все було?

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок

Отже, 2025 в цифрах:

На початок року мала 137 пробників (в найменуваннях, трохи більше фізично, бо були дублі). План був зменшити мінімум до 100. На кінець 2025 план було виконано (залишилось 75), але початок 2026 збільшив їх до 95. Типу план я втримала, але наразі в корзині на Кремчику лежить 10 ароматів на пробу. Тобто поки що я напевно молодець, але...

Найбільша кількість пробників у колекції представлена брендом Chanel - 17 (на початок 2025 року їх було 27).

Кількість повнорозмірних флаконів коливалась. Мінімально склала 55. Планувала, що зможу обмежитись 60, але знов таки, як і в попередні роки, не склалось. Але я чесно намагалась. Цікавий факт - як і раніше "від ємне перевиконання" склало лише 10% і зараз у мене в колекції 66 флаконів. Таке 10% щорічне зростання спостерігаю останні три роки. І це з урахуванням ротації флаконів. І що з цим робити? Хочу зменшити, але воно йде не туди.

Найбільша кількість флаконів у колекції представлена брендом Chanel - 21. Ось куди переїхали пробники (у 2024 році повнорозмірних флаконів Chanel було 14). Друге місце стабільно займає Amouage - 12 флаконів (у 2024 році повнорозмірних флаконів Amouage було 11. Єдине поповнення до колекції - солоні огірочки Guidance).

Нездійснених поки що бажань - 1 (не скажу, щоб збулось). Минулого року було 2, вони виконані (Allure Sensuelle Chanel і власне Guidance Amouage).

Планово для себе на 2025 рік поставила завдання витрачати на парфуми не більше 10% прибутку, що було витримано.

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок

Трохи фактів змін вподобань або постійності в них.

1. І я ще раз спробувала зрозуміти феномен класичного Guerlain ShalimarGuerlain Shalimar з новою версією Guerlain Shalimar L`EssenceGuerlain Shalimar L`Essence . Нічого доброго не вийшло, мене все одно переслідує його димність. Ще раз (мабуть пишу для себе) питання з Шалімар закрите. Краще, ніж Guerlain Shalimar Souffle de ParfumGuerlain Shalimar Souffle de Parfum вони не зробили (а у мене у флаконі вже лише мл 5 лишилось)...

2. Купила і позбулась Tiziana Terenzi KirkeTiziana Terenzi Kirke . Не те, щоб аромат перестав подобатись. Але його невдалі клони, які я відчуваю доволі часто, просто псують на фізичному рівні сприйняття аромату.

3. Зміни в уподобаннях. Минулого року Yves Saint Laurent Libre Flowers & FlamesYves Saint Laurent Libre Flowers & Flames змінив статус з робочого аромату на "поїде до сестри", а його місце зайняв Yves Saint Laurent Libre Le ParfumYves Saint Laurent Libre Le Parfum , який я зараз вважаю найкращим в лінійці (я вдумливо тестувала УСІ аромати Libre) як найзбалансованіший. І ще одна цікавинка: так само нарешті знайшла єдиний фланкер My Way, а саме Giorgio Armani My Way YlangGiorgio Armani My Way Ylang , який примирив мене з Армані (до цього так сталось, що жоден аромат бренду мене не заціпив).

4. Сталість в уподобаннях зі знаком плюс. Як ви побачили вище, тут реально стабільність , якщо говорити про Chanel. Новинки року не вразили. Chanel Chance Eau SplendideChanel Chance Eau Splendide - приємно, дівчаче, малиново-смачне, але така собі забавка. Тому колекція поповнилась за рахунок "переведення" пробників у флакони (Любов =Любов=, дякую тобі за більшість моїх поповнень Chanel) або повторів того, що завершилось (так, і таке буває): Chanel Les Eaux De Chanel Paris - DeauvilleChanel Les Eaux De Chanel Paris - Deauville , Chanel Les Eaux De Chanel Paris - VeniseChanel Les Eaux De Chanel Paris - Venise , Chanel CristalleChanel Cristalle , Chanel AllureChanel Allure , Chanel Allure SensuelleChanel Allure Sensuelle , Chanel Les Exclusifs de Chanel №28 La PausaChanel Les Exclusifs de Chanel №28 La Pausa , Chanel Les Exclusifs de Chanel Bel RespiroChanel Les Exclusifs de Chanel Bel Respiro , Chanel Les Exclusifs de Chanel SycomoreChanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore . Не полишаю надію, що цього року ми зможемо насолодитись чимось надзвичайним від Chanel.

5. Сталість у вподобаннях зі знаком плюс-мінус-незрозумілість. Найбільш незрозумілим ароматом року для мене став Hermes BareniaHermes Barenia і його продовження Hermes Barenia IntenseHermes Barenia Intense . Маю 4! пробники, по два кожного. І все одно намагаюсь його збагнути. Мова не йде про любов. Але це щось типу Тільди Свінтон: непересічна, але чи красива? Так і тут: де там відчувають солодкість і мед? Яка і де Шанель Мадемуазель? Буду далі експериментувати з ними, бо так і не можу дійти до власних висновків.

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок

6. Неймовірність. Мені сподобався аромат від Marc-Antoine Barrois . І це підтверджує правило: хоч там що, але аромати ТРЕБА пробувати на собі, а не тільки читати відчуття інших. Всі аромати цього бренду в мене викликають відчуття відторгнення, попросту вони не були створені "для мене". Але Marc-Antoine Barrois AldebaranMarc-Antoine Barrois Aldebaran - неймовірний аромат, багатоярусний, від зеленкуватої туберози (натяк на сиру штукатурку) до вершкової солодкуватості. Якщо після використання пробнику відчуття не зміняться, то буду думати про флакон.

6. Ностальгія. Взяла участь у перельониках. Дякуючи prettychild знов поринула у всесвіт Guerlain L`Art & La Matiere. Мистецтво у флаконах. Стільки чудових ароматів (саме вони лежать у кошику і чекають поки я вирішу що найкраще з цього багатства і що таки поїде до мене).

7. Розчарування. Чекала на новий аромат від Sisley . Дочекалась Sisley Hair Rituel Le ParfumSisley Hair Rituel Le Parfum . Ніжний, натуральний, але якийсь... безхарактерний, як для Sisley.

8. Вдячність. А тут я маю написати величезну ПОДЯКУ Antoniuk Odessa за рубрику "Парфумерна шафа або ароматний всесвіт" і пост про Ligrt blue. Dolce & Gabbana Light Blue Pour Femme 2025Dolce & Gabbana Light Blue Pour Femme 2025 - такий же смачний, лимонно-свіжий. Придбала флакон в оновленій версії і тішуся з того. А це - натяк на те, що хочеться додати на мою поличку в майбутньому:

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок

Перспективи. Складно. Спробую сформулювати межі подальшої оптимізації.

По-перше, план на кінець року за пробниками: верхня планка - 90.

По-друге, план за флаконами реалістичний - не більше нових +10%? Більш жорстко побудований план: найкраще - зменшити на 5%, найгірше - збільшення на 5%. Добре, щоб їх кількість не перевищила 69. Ідеально - 63. При наявних 66.

По-третє, змістити акцент з пошуку нових вражень на вдумливе користування і поєднання того, що вже маю.

Замість підсумків. Моя думка не змінились. Варто дозволяти собі фантазувати й вірити. У світі ароматів, як і в принципі в нашому світі, немає єдиного правильного шляху: тренди змінюються, думки інших звучать голосно, але справжній відгук парфуму народжується лише в особистому відчутті. Не варто покладатися на модні напрямки: аромат розкривається унікально на кожному з нас і говорить нашою мовою. Наші власні уявлення змінюються разом із досвідом, і це природно. Зичу кожному й кожній знайти свої аромати, що резонують із вами поза часом, поза тенденціями, і приносять радість, впевненість та відчуття гармонії.

З повагою, Світлана

П.С. А як завершився ваш ароматний рік?

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок

Поделиться Telegram Viber twitter email

Комментарии к статье Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок

Аватарка користувача Perfume elite
20.01.2026 13:06

Чудово написано! Повністю згодна- аромати - це дуже індивідуально. Щоб знайти саме "свій" - треба пробувати особисто. Власне сприйняття аромату може сильно відрізнятись від більшості відгуків🤷 Мені теж Альдебаран дуже подобається. Хоча більшість відгуків на нього негативні🤷

кількість респектів: 1
Аватарка користувача Ириша К.
20.01.2026 13:20

Світлана, нехай Ваші бажання здійснюються і план виконується 💋.

Я намагаюсь ніяких особливих планів та обмежень щодо парфумерії не ставити, бо не витримаю))). Є план в цьому році закрити свої бажанки в Amouage тай все.

На початку 2025, вирішила фіксувати витрати на парфумерію. Порахувала - знепритомніла😲, прийшла до тями - вирішила більше не рахувати 😁, бо воно мені треба, оті нерви?

кількість респектів: 5
Аватарка користувача Svitanochek
20.01.2026 13:24

Perfume elite , дякую!

Негативні відгуки - це добре. Мені вони багато в чому допомогли. Але одночасно - це погано, бо виникає внутрішнє питання: а як воно буде у мене, то ж треба спробувати перевірити. І колесо крутиться далі)

Альдебаран ціную перш за все, що він - не такий, інший, в ньому в оточенні ніхто не ходить. І по-друге, реально на мені розкривається красиво, отримала комплімент від чоловіка. А це - рідкість)

кількість респектів: 2
Аватарка користувача Svitanochek
20.01.2026 13:33

Ириша К., дякую і розумію)))

У мене стоїть програма бухгалтерська, де я чесно, для себе, фіксую прибутки і витрати. Звичайно, є рахунок "Парфюмерія". Впевнена, ви мені повірите, якщо я скажу, що там були суми теж... порядні. Але особисто мені планування допомагає. Принаймні , я почуваю себе комфортно, бо умовно витрати в межах того, що я собі дозволила) То може і вам треба поставити таку планку дозволеного, щоб не непритомніти?)

О, а які плани на Шановний Амуаж? Розумію, з ним будувати фінансові плани доволі складно, якщо не сказати гірше. Питаю, бо, як самі бачите, це мій другий фаворит серед парфумерних брендів. То ж цікаааво.

кількість респектів: 1
Аватарка користувача Ириша К.
20.01.2026 14:18

Хочу повернути те, що колись по дурості продала - Beloved, Love Tuberose, Portrayal. Купити дубль - Sunshine, Memoir, Existence, Ciel, Blossom Love, Dia. Новинки в шафу - Guidance, Lineage, Dia 40.

Love Tuberose та Blossom Love - обов`язково в матових флаконах😇

Тож тут не яке фінансове планування не спрацює. Зʼявиться, треба хватати і бігом))).

кількість респектів: 1
Аватарка користувача Svitanochek
20.01.2026 14:29

Ириша К., погоджуюсь. Тут тільки двійкова система спрацює. Або вже є, або ще немає.

Для себе зробила нотатки з вашого переліку на майбутнє: перетестити Beloved і Portrayal; спробувати Existence, Lineage і Dia 40. Я люблю Dia, але Gold не мені краще розкривається. А ось про Dia 40 забула, то ж треба буде виправити.

П.С. Нехай уcі бажання здійсняться 🥂

кількість респектів: 1
Аватарка користувача CBRCleopatra
20.01.2026 23:42

Рік почався з плачу Ярославни ( температура, загальна невизначеність і розгубленість). Точний звіт стосовно свого непрактичного хобі не веду, бо це справа трохи містична. Відкриваю шафу - і ніби в парфумерному відділі, якісь незнайомі назви і забуті флакони, а рука все одно тягнеться щось замовити, бо прочитала щось цікавеньке на ніч...З приємного, відвідини реального парфумерного магазину не викликали бажання про щось копати далі ( хоча пішла з повними кишенями пахучих стрічок). Життя наше таке, що мені зараз зайшла навіть квітка- отрута під назвою тубероза, а це означає серйозний катаклізм ( хоча і такий вже був на днях у вигляді північного сяйва). Знову з сумом оглядаю свої багатства і вдячна лише тому факту, що вони були в моєму житті, але сьогодні ці милі спогади перекриті нашою суворою реальністю.

кількість респектів: 4
Аватарка користувача Asedo
21.01.2026 00:18

Підбиття підсумків завжди про усвідомлення цінності досвіду. Хотіла теж оформити це в допис, але з натхненням було непросто - мені прям потрібна муза 🙂. Тож із задоволенням прочитала ваш «звіт» і замислилася, що саме стало важливим для мене.

Завдяки коментарям у блозі відкрила нові парфуми, які несподівано й дуже вдало доповнили мою колекцію. Познайомилася з ароматами, на які раніше навіть не звертала уваги, а тепер вони - одні з улюблених і дивуюсь, як я могла їх пропустити? ) Але найбільш цінними виявилися розмови в коментарях - не лише про парфуми, а й про життя, відчуття, настрій. Дуже приємно було відчувати, що з кимось незнайомим ти на одній хвилі, принаймні у любові до ароматів )) Дякую всім за живу участь!

На наступний рік, мабуть, хотіла б трохи пригальмувати з бажанням безпосереднього знайомства з парфумами. Натомість, хочеться більше глибини, зануритися в дослідження самого світу ароматів, їхніх історій, сенсів і контекстів.

кількість респектів: 3
Аватарка користувача Svitanochek
21.01.2026 08:41

CBRCleopatra, більше, ніж розумію. Тримаймося. А тубероза часами не така й вже страшна. Все - у порівнянні 🖐️

кількість респектів: 1
Аватарка користувача Svitanochek
21.01.2026 08:43

Asedo, то ж будемо рости, розширювати досвід в усіх напрямках. І ділитися ним 👍

кількість респектів: 1
Присоединится к каналу новостей kremchik.ua, чтобы быть в курсе обновлений блоговTelegramTelegram Google NewsGoogle News

Новые комментарии к статьям

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок article-image Комментарий к новости
Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок
kchr*Z 22.01.2026 19:25

Svitanochek, так, згідна повністю, троянди це звичайно окрема тема, наскільки по-різному вони можуть звучати.

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок article-image Комментарий к новости
Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок
Svitanochek 22.01.2026 18:14

kchr*Z, я теж люблю переглядати шафки, полички, коробки, все, чим діляться у темах поціновувачі ароматів. І , звісно, власні).

Про сезонність додам, що нерідко буває так, що улюбленці розкривають свої приховані таланти саме у змінних умовах 😲 . Найбільших змін на мені набувають трояндові аромати і ті, що містять апельсиновий цвіт.

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок article-image Комментарий к новости
Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок
kchr*Z 22.01.2026 17:26

Ой.. як я люблю цю тему! ❤️❤️❤️

Подобається сама ідея шафи з 100+ ароматами, я би залипала на неї весь час.

У себе маю до 20 ароматів, якими активно користуюсь, протягом різних сезонів.

Для мене важлива сезонність. ❄️🌧☀️🌸

Те, що добре звучить у холодну пору, часто зовсім інакше сприймається в теплі місяці. Тому я обираю аромати не лише за настроєм, а й з урахуванням погоди, температури, відчуття простору.

Кожен аромат у колекції - функціональний: для різних днів, ситуацій і сезонів. Я люблю, коли парфуми не перевантажують, а органічно вписуються в момент. Саме такий підхід робить колекцію живою й зрозумілою для мене.

Ну і, звісно, до мене прибувають давно бажані, улюблені парфуми. Мені подобається це очікування перед покупкою - момент бажання, пауза, усвідомлений вибір. Саме ця інтрига робить аромат ще ціннішим і моїм. 🥰

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок article-image Комментарий к новости
Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок
Svitanochek 22.01.2026 08:36

Suzanna, я теж спостерігаю за змінами вподобань. Раніше ці зміни призводили до того, що я продавала флакони з ароматами, які на той час переставали бути в топі моїх вподобань. Але за якийсь час приходили нові зміни. А з ними жаль, що позбулась того, що знову подобається. Дещо повернула. Дещо тепер неможливо знайти.

Думаю, саме тому колекція поступово розширюється, бо те, що зараз не хочу носити, не продаю, а відставляю. А нові вподобані аромати додаю.

І так, відзначу для себе наше спільне. АДи більш менш переношу, але димні аромати зовсім не подобаються організму. Принаймні зараз.

Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок article-image Комментарий к новости
Парфумерні підсумки 2025 року АБО складнощі дотримання обіцянок
Suzanna 21.01.2026 23:33

Я теж фіксую витрати на парфумерію, чесно і відверто, для себе. Всередині року подивилась на суму, спершу втратила свідомість від жаху, тут же знайшла привід порадіти за саму себе, і вирішила що буду радіти 😅

Ретроспективно по 2025 - можу відзначити раптову появу високої чутливості рецепторів до так званих АДів. Цей симптом повністю викреслив деякі бренди зі списку "хочу познайомитись", і загалом скоротив перелік хотілок до знайомства - зараз я читаю відгуки не тільки зі звичайної цікавості, а шукаю, чи згадують в них АДи)

Загалом рік був плідним в плані розширення парфумерного горизонту - нетрадиційно багато знайомств з невідомими мені раніше ароматами, і гардероб поповнився)

А восени з`явилась несподівана для мене зміна симпатій. Якщо до цієї осені багато років поспіль в холодний сезон абсолютну першість мали щільні, глибокі аромати зі смолами, деревиною, ваніллю і т.п., то тут раптово почало тягнути на квіти, фрукти, альдегіди та акватику. Власне, ця тенденція продовжується по сьогодні, альдегіди та акватика в принципі божественно звучать в морози, деякі квіти і фрукти, як з`ясувалось, також)

Облоко Тегов: ,
,
,
,
,
,