Ваш унікальний парфум або як змішувати аромати?

22.06.2025 ⏰ 18:07
Рейтинг статьи 5.0 ★★★★★ голосов:23
👁 Данную статью прочитали 166
количество комментариев:

Ще коли Том Форд мав лише 13 ароматів, а не 135, продавчиня в його лондонському бутіку сказала: «Всі ці аромати можна поєднувати». Тож спробувала разом Tom Ford Tobacco VanilleTom Ford Tobacco Vanille і Tom Ford Tuscan LeatherTom Ford Tuscan Leather і вийшов глибокий, м`який, розкішний аромат — і досі люблю його.

То був мий перший досвід лейєрингу, тобто нашарування, змішування ароматів, коли використовуєш разом 2 або кілька ароматів, щоб створити своє, унікальне звучання. Комбінації можуть змінюватися залежно від настрою, пори року чи навіть часу доби. В цьому саме і краса, адже варіантів може бути безліч!

З того часу я експериментую — були шикарні композиції, і просто вдалі мікси, і відверті невдачі. Але завжди цікавість захоплює - а що вийшло?, а як розкриваються і грають разом?

Щоби лейєринг спрацював добре:

Можна комбінувати як два (або більше) повноцінних парфуми, так і основний аромат із ароматичним маслом, парфумованим лосьйоном чи кремом. Наприклад, аромати з колекції Molinard Habanita Eau de ParfumMolinard Habanita Eau de Parfum Molinard Habanita L`EspritMolinard Habanita L`Esprit Molinard Habanita La CologneMolinard Habanita La Cologne мають схожі бази, що дає простір для варіацій - підсилити, розбавити, пом`якшити основний аромат, зробити його гучніше, або тихіше, більш солодким або свіжим, додати солі або спецій. Це прям як створення чарівного зілля, ефектом якого ти керуєш. Магія, не інакше ))

Не поєднуйте складних ароматів з багатьма різноманітними нотами, щоб не створити «ароматичний хаос». Краще працювати з моно-композиціями (скажімо, троянда або інжир), мінімалістичними композиціями (де небагато нот) або з ароматами з виразною центральною темою.

Не наносіть різні парфуми на одне й те саме місце. Аби інгредієнти не взаємодіяли (іноді одні ноти пригнічують інші, якi практично втрачають аромат), краще наносити парфуми поруч — наприклад, один на зап`ястя, інший — на шию.

А ще лайфхаки від Луки Турина та Тані Санчез, авторів парфумерного гіда:

Зранку обирайте легкий, ефемерний аромат (наприклад, цитрусовий одеколон). До вечора він зникне, і ви зможете безпечно нанести чуттєвіший парфум.

Наносьте ранковий аромат на шарф чи одяг — це зменшує ризик конфлікту з вечірнім.

Не "заливайтеся". Перш ніж додати новий шар аромату, запитайте когось, чи відчувається запах — якщо так, краще почекати.

Аромат має підкреслювати ваш образ, а не затьмарювати його!

Мої улюблені ароматичні коктейлі цього року:

Прохолодна свіжість - прохолода цього літа чудово грає із зеленими і фужерними ароматами

Bond No.9 The Scent of Peace NaturalBond No.9 The Scent of Peace Natural — лимон, чорна смородина, малина, троянда, мускус

Creed Acqua Originale Green NeroliCreed Acqua Originale Green Neroli — м`ята, неролі, тархун, зелень

Miller et Bertaux Study # 17Miller et Bertaux Study # 17 — ревінь, цитруси, жасмин, м`ята, чорна смородина

Грайливий настрій - квіткові, солодкі, пудрові аромати чудово підтримують гарний настрій

Zarkoperfume Purple MOLeCULE 070.07Zarkoperfume Purple MOLeCULE 070.07 — магнолія, орхідея, пудра, ваніль

Bond No.9 NolitaBond No.9 Nolita — троянда, фрезія, мускус, сандал

Міський кежуал - завжди доречний, свіжий, квітковий, не нав`язливий

Bond No.9 Chelsea FlowersBond No.9 Chelsea Flowers — зелень, троянда

Burberry Her London DreamBurberry Her London Dream — півонія, імбир, цитруси

Byredo Parfums BlancheByredo Parfums Blanche — троянда, фіалка, мускус

Сіль, шкіра, море - сміливо, сексуально, яскраво

Memo Ocean LeatherMemo Ocean Leather — мандарин, фіалка, зелень, шкіра

Thomas Kosmala No.7 Le Sel de la Terre Thomas Kosmala No.7 Le Sel de la Terre — бергамот, морська нота, поліфльор

Вечір-ніч - солодко-пряне, пристрасне завершення дня

Annick Goutal Folie D`un SoirAnnick Goutal Folie D`un Soir - троянда, рожевий перець, шкіра, какао

Bond No.9 ChinatownBond No.9 Chinatown — персик, кремові гарденія, тубероза і спеції

Щось із цих "коктейлів" можна «збовтати, але не змішувати» — нанести поруч, поважаючи особистий простір кожного аромату, і дати пограти у парі. Деякі краще додавати поступово, через 2-4 години від попереднього, аби вони не конфліктували, а продовжували звучання новими нотами. Шкіра кожного з нас має свою унікальну хімію, тож варто експериментувати, прислуховуватися до відчуттів. І вийде реально унікальний, тільки ваш аромат!

Розкажіть про ваші парфумерні експерименти! Діліться «рецептами» в коментарях!

Ваш унікальний парфум або як змішувати аромати?

Поделиться Telegram Viber twitter email

Комментарии к статье Ваш унікальний парфум або як змішувати аромати?

Аватарка користувача Perfume elite
22.06.2025 ⏰ 20:03

Дякую , авторе, за корисну статтю. Цікаві ваші "коктейлі". Давно хотіла спробувати змішувати парфуми, але не наважувалась. Деяким парфумами хотілось би додати стійкості. То я думаю чи можна в якості бази нанести більш стійкий парфум, наприклад, який-небудь з Essential Parfums, а зверху - щось легке? 🤔 Щоб подовжити термін звучання парфума.

кількість респектів: 3
Аватарка користувача Asedo
22.06.2025 ⏰ 20:15

Дякую за оцінку статті! Мені дуже приємно, що тема відгукується.

Так, я теж для бази обираю більш стійкий парфум, аби його ноти відчувалися, якщо наносити інший пізніше, або щоби була якась наскрізна нота або декілька таких нот, які зв`язують всі інші.

Essential PArfums - думаю, будуть чудовими для бази, в них, як правило, немає великої кількості нот, тож не буде "какофоніі", якщо щось додавати поруч або пізніше.

Спробуйте поекспериментувати. Композиції, як і парфуми, звучать на кожному по-різному. Впевнена, знайдете "чарівну формулу".

Але не пшикайте різні аромати на одне місце, щоби вони не конфліктували на рівні хімії. Краще, якщо запахи змішується у повітрі.

кількість респектів: 4
Аватарка користувача Suzanna
22.06.2025 ⏰ 22:50

Я свого часу шукала спосіб урізноманітнити монотонне на мій смак звучання Keiko Mecheri Datura BlancheKeiko Mecheri Datura Blanche , яка на мені 100% клон Christian Dior Hypnotic PoisonChristian Dior Hypnotic Poison , нашаровувала до неї то Diptyque PhilosykosDiptyque Philosykos (Філосікос м`який, лактонний, добре освіжав Датуру Мечері), то Serge Lutens Datura NoirSerge Lutens Datura Noir (агресивна тубероза Лютанса якраз додавала характеру Мечері).

кількість респектів: 2
Аватарка користувача Asedo
22.06.2025 ⏰ 23:22

так, нашарування ароматів дає змогу «корегувати» парфум під свій смак або настрій. Занадто солодкий? Додайте щось цитрусове. Хочеться більше глибини? Деревні або шкіряні ноти. Це як налаштування власного ароматичного плейлиста — все під вас!

кількість респектів: 4
Аватарка користувача CBRCleopatra
23.06.2025 ⏰ 00:36

Дуже цікавий допис, я думаю, кожний стикався з ситуаціями, коли хочеться трохи "погратися" з парфумами. Але в аматорському плані це здебільше марне заняття - на кшталт дитячого малярства. Парфумери знають запланований результат формули, а ми - ні. Хоча концепція нашарування навіть закладена в філософію Jo Malone, щось мало чутно про результат ( хоча вони спеціально випускають моноаромати, або аромати з двома виразними нотами). Тому, здається, це більше схоже на спробу збільшити продажі. З моїх персональних відкриттів - додавання трояндових моноароматів до шкіряних, чоловічих парфумів.

кількість респектів: 6
Аватарка користувача Asedo
23.06.2025 ⏰ 01:12

Так, ідея нашарування ароматів справді може бути маркетинговою фішкою. Хоча, чесно кажучи, окрім одного випадку в бутику Форда, мені не траплялося, щоб хтось активно пропонував купити кілька ароматів і змішувати їх між собою. Напевно, тому що кожен аромат сам по собі — завершена історія і щось додавати це тільки псувати ))

За створенням парфумів стоять цілі команди професіоналів — із носами, інтуїцією і кожна композиція — результат численних спроб, натхнення і мікроскопічних коригувань. Тож, без шансів затьмарити майстрів )))

Але все ж буває, що хочеться, щось "підтюнити" під себе, або улюблений аромат "приїдається" або з часом став відкриватися вже інакше. Тоді саме час для експериментів )) Я взагалі люблю трохи похімічити, і в такі моменти відчути себе парфумером-аматором — окрема насолода. Особливо коли результат приємно дивує!

кількість респектів: 5
Присоединится к каналу новостей kremchik.ua, чтобы быть в курсе обновлений блоговTelegramTelegram Google NewsGoogle News

Новые комментарии к статьям

Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:) article-image Комментарий к новости
Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:)
pairis 02.10.2025 22:40

Щодо цін, 2500 - то є нормальна ціна на Франческу, бо це сірий імпорт. Можна купити навіть дешевше, ніж 2500 грн за флакон, але треба полювати на знижки у магазинах. Те, що оригінали продаються виключно у дʼюті фрі та офіційних бутіках - міф.

Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:) article-image Комментарий к новости
Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:)
pairis 02.10.2025 22:16

Франческа така і є - тваринність відчутна у всіх її витворах, до того ж всі аромати мають схожу базу, тому скоріш просто не ваш бренд.

Але ви можете спробувати інші її аромати у Ле Флаконі (нішевий офлайн бутік у Києві), бренд там представлений.

З найбільш зрозумілих, якщо можна так сказати, на мій погляд є Tyger Tyger (він більш у сторону старої класики, але має не дуже виражене вінтажне звучання), Sex and the Sea та Unspoken Musk.

Парфуми поза часом article-image Комментарий к новости
Парфуми поза часом
Asedo 02.10.2025 20:11

Ще один парфум поза часом. Йому не 100 років, щоправда, але вік теж поважний - радує світ вже 33 роки:

Serge Lutens Ambre SultanSerge Lutens Ambre Sultan

В прохолоду і зимну погоду - чудовий )

Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:) article-image Комментарий к новости
Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:)
juljchik 28.09.2025 23:45

aljonyshka81, я навіть і не підозрювала про це( Дякую, що поділилися інформацією!🌹Але як вони можуть бути списаними - хіба це такі давні парфуми за роком випуску? Я теж дуже здивована, оскільки бачила в українських онлайн-магазинах 30 мл за 2500 грн, виходить, вдвічі дешевше, ніж та ціна, про яку Ви говорите. Можливо, і пробники виявилися зіпсованими? Навіть не знаю тепер, що думати) Треба буде порівнювати із розпивом, як варіант)

Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:) article-image Комментарий к новости
Моє знайомство з парфумами Francesca Bianchi_ або Чи пробігали кози?:)
aljonyshka81 27.09.2025 15:43

Читала статью и не верится, что это про парфюмы Бианки....

Акция 1+1=3??

30 мл флакон стоит 113евро, 100 мл 249евро в любом магазине Европы- никогда и нигде не видела таких подарков судьбы.

Для справки.

Бьянки официально не поставляет свои парфюмы в Украину. После массового появления ее продукции в украинских онлайн магазинах, я, как поклонник, постоянно заказывающий ее парфюмы на официальном сайте, связалась с отделом продаж, и получила ответ- что бренд не сотрудничал с представителями из Украины, с ними не контактировал и ответить на вопрос, что это продается в сетях - не смог.

Я могу предположить, что это вполне может быть списанные партии, неликвид или что то в этом роде(

Очень странно, но ни одна из новинок не поступила в продажу на украинском рынке, так же как и лимитированные издания.

Поэтому резюмирую, что очень возможно, что Вы пробовали не тех осликов и козликов)

Облоко Тегов: ,
,
,
,
,
,