Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4

11.09.2026 ⏰ 18:13
Рейтинг статьи 5 ★★★★★ голосов:6
👁 Данную статью прочитали 78
количество комментариев:

Парфманіачність безмежна і бездонна. ЇЇ симптоми проявляються у дописах, коментарях, на форумі, у спостереженнях за поведінкою, зокрема й власною.

Ми вже тривалий час досліджуємо парфманіачні прояви. Без перебільшення, збираємо найповнішу збірку парфзалежних станів. З базовим переліком можна ознайомитися тут, червневий випуск тут, липневий тут, серпневий тут

Сьогодні - вересневий випуск. І він має свою специфіку, адже присвячений деяким симптомам ольфакторної погодо-залежності.

Важливо! Матеріал створено завдяки Koxana, Jemma2 та Vesna88. Я лише трохи адаптувала історії щодо анамнезу )), а проілюстрували ми їх з нашим слонярою ШІшкою у різних стилях ілюстрації. Дякую Koxana, Jemma2 та Vesna88 за внесок у наукові напрацювання з парфманіакології!

№29 "I`ll be waiting" (симптом вперше описано Koxana)

Парфманіачний симптом: чекати парфумерної погоди. Це коли аромат у тебе є, але користуватися ним зараз не можна - зараз для нього недостатньо правильна погода. Цей аромат потребує дощу. Той — перших холодів. Ще один розкривається лише в суху морозну ніч, бажано при мінус п`яти, легкому вітрі й складних життєвих обставинах. Тому флакони стоять і чекають. А ти час від часу перевіряєш прогноз не для того, щоб вирішити, що вдягнути, а щоб зрозуміти, чим нарешті можна буде пахнути. Нормальні люди бачать у прогнозі +12 і туман. Парфманіяк бачить: «О! Сьогодні його вихід». Особливо драматично, коли потрібна погода трапляється раз на рік — і саме цього дня ти застуджена, нікуди не йдеш або вже машинально облилася чимось іншим. Доведеться чекати наступного атмосферного вікна.

Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4
За мотивами ілюстрацій Лисбет Цвергер до “Аліса у країні див”

№30 “Є-погода” (симптом вперше описано Jemma2 та Vesna 88 в “Моє ароматне Я на сьогодні”)

Купила в дьютіфрі і довго задавалася питанням - “навіщо”. І ось сталося! Ось і стиглий виноград, і ваніль, і трохи підсохлої трави, і білі квіти. Літо у флаконі. Нарешті вгадала з погодою (Jemma2)

Коли сто років не користувалася парфумом і у дощовий день вирішила вдягти його. І, о диво! Добре, що не розпила (Vesna 88)

Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4. Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4

Наведені описи можуть свідчити про прояв синдрому відкладеної парфумерно-метеорологічної сумісності. Характеризується або імпульсивним придбанням аромату з подальшим тривалим періодом діагностичної невизначеності та нав`язливими думками: «навіщо я це купила?». Або після періоду байдужості до окремого аромату, який довго перебуває в колекції і наближається до стадії розпиву або продажу як залишок у флаконі. Численні спроби застосування не дають клінічно значущого результату.

Симптоматика спонтанно зникає в момент раптового збігу парфумерного та метеорологічного профілів, внаслідок зміни погодних умов, коли аромат неочікувано демонструє повну відповідність настрою та життю загалом. Характерна реакція - гостре здивування отриманим ефектом із подальшою різкою переоцінкою об`єкта, поверненням аромату до активної частини колекції, вираженим відчуттям полегшення: «добре, що не розпила» і раптовим просвітленням щодо розуміння навіщо аромат було придбано.

Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4
Фешн- ілюстрація акварель, чорнила

У деяких випадках пацієнти можуть проводити обряд викликання ольфакторної погоди, у якому задіяні заклинальна книга, магічний кристал і кабарга. Приклад наведено виключно з метою ознайомлення з парф-фольклором та забобонами. Не намагайтеся повторити в домашніх умовах! Особливо якщо у вас немає ліцензованого магічного кристала, сертифікованої заклинальної книги та письмової згоди кабарги.

Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4
Ілюстрація у стилі Бориса Діодорова

Якщо вам є що розповісти про парфманіачні симптоми будь-якої етіології або про обрядовий бік питання парфзалежності - пишіть.

Парфманіак парфманіака має знати здалека ))


Поделиться Telegram Viber twitter email

Комментарии к статье Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4

Аватарка користувача koxana
11.09.2026 21:15

Asedo, привіт!

Ну що ж… приємно бачити, що мій маленький парфманіячний симптом уже отримав офіційну назву — «I`ll be waiting» 😂 Впізнаю себе в кожному слові. Особливо в перевірці прогнозу не для того, щоб вирішити, що вдягнути, а щоб зрозуміти — чим сьогодні нарешті можна пахнути.

І окреме дякую за доповнення вішліста до переліку парфзалежності — здається, тепер діагноз став ще повнішим, а список бажань ще небезпечнішим 😂❤️

Тож так, визнаю: симптом мною підтверджений. Флакони можуть чекати, я теж чекатиму. Але лікувати цей симптом категорично не планую, як я раніше і згадувала 😀. Будемо просто чекати наступного атмосферного вікна. 🌧️❄️😄

Аватарка користувача Asedo
11.09.2026 21:31

Koxana,

дякі, що поділилися симптомом в коментарях до одного з попередніх дописів. Маю від вас ще опис, тож в наступному випуску обов`язково поділимося зі всіма. Також, наші роздуми по сезональності також на симптом тягнуть )))

Щодо лікування, теж є симптом від Suzanna, буде також оприлюднено.

Коли починала збирати симптоми, навіть і не уявляла скільки їх буде!

Аватарка користувача Suzanna
11.09.2026 22:07

Номер 29, тооооочно! І це також я)

- О, сьогодні похолодало і йде дощ, це його погода, вау!

через 5 хвилин після виходу на вулицю

- Ем, парфум гарний, але мені холодно, мокро, і я в білих кросівках

Аватарка користувача Asedo
11.09.2026 22:25

Suzanna,

а-ха-ха - "мені холодно, мокро і я в білих кросівках" ))

Який підступний синдром! ))

Аватарка користувача koxana
12.09.2026 11:51

Іноді симптоми взагалі змінюються на інші, і контролювати цей процес практично неможливо 😂 Бо аромати часом діють так запаморочливо 🤗, що ніколи не знаєш, який саме парфумерний «ілюзорний смак» прокинеться наступного разу. Сьогодні ти чекаєш правильного морозного дня для одного аромату, завтра раптом потрібен зовсім інший, а післязавтра вже терміново необхідний той самий флакон, про який учора навіть не згадувала. 😄

Головне — не намагатися контролювати симптоми. Вони все одно знайдуть новий парфумерний ілюзорний смак, у який ми закохаємося. 😂🤗

Схоже, парфзалежність просто мутує. І, здається, як на мене це невиліковна хвороба вакцини від неї поки не винайшли. 😄🌸

Аватарка користувача Asedo
12.09.2026 13:38

Koxana,

так, це схоже на те, як приходиш до лікаря з кашлем, а він виписує тобі діагноз на чотири рядки з купою термінів, і ти така 😵‍💫.

Симптоми мутують, як ті віруси. І стають резистентними до вироблених протидій (які, якщо чесно, і без того працювали не дуже). Небезпечна річ ця парфзалежність )))

Аватарка користувача Aтaaaa
13.09.2026 03:12

Люблю, когда ароматы поднимают настроение, охлаждают или согревают, в зависимости от потребностей и запросов организма, погоды, души, вытягивают со дна такого себе условного колодца или даже из плохо пахнущей, глубокой ямы и - что самое главное - лечат, выступая врачевателями, якорями, причалами и берегами. Спасибо за очередную подборку симптомов, Алина.

Аватарка користувача Asedo
13.09.2026 21:06

Атаааа,

спасибо, что затронули тему ароматов, которые лечат… Прошлой зимой со мной это буквально случилось. Если бы не моя коллекция, мне было бы гораздо хуже. Поэтому теперь я смиренно и с благодарностью принимаю все парфманьячные симптомы. Иногда это именно то, что нужно.

Аватарка користувача vita_mina
16.09.2026 22:50

Кумедні спостереження, дійсно, якось так воно і є)) особисто у мене є аромати, які завжди актуальні, завжди мною обожнювані і дорогі серцю. А є ті, які вимагають погоди/сезону/настрою/відповідного одягу або просто їх час ще не настав. Гормональний фон також певним чином впливає на сприйняття.

Але з цікавого - поки жоден аромат, який я відверто "зафукала" не перейшов у категорію "подобається" незалежно від погодних умов чи сезону. Можливо колись це зміниться і хтось з вигнанців зможе підкорити мій ніс

Присоединится к каналу новостей kremchik.ua, чтобы быть в курсе обновлений блоговTelegramTelegram Google NewsGoogle News

Новые комментарии к статьям

Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4 article-image Комментарий к новости
Перевір наскільки ти парфман`як: вересневий випуск_ №4
vita_mina 16.09.2026 22:50

Кумедні спостереження, дійсно, якось так воно і є)) особисто у мене є аромати, які завжди актуальні, завжди мною обожнювані і дорогі серцю. А є ті, які вимагають погоди/сезону/настрою/відповідного одягу або просто їх час ще не настав. Гормональний фон також певним чином впливає на сприйняття.

Але з цікавого - поки жоден аромат, який я відверто "зафукала" не перейшов у категорію "подобається" незалежно від погодних умов чи сезону. Можливо колись це зміниться і хтось з вигнанців зможе підкорити мій ніс

Прогулянки ароматними садами_ Частина сьома: Яблуневий сад article-image Комментарий к новости
Прогулянки ароматними садами_ Частина сьома: Яблуневий сад
vita_mina 16.09.2026 22:27

Моя парфумерна любов до фруктово-ягідних ароматів безмежна: упевнена, що серед будь-якого фрукта чи ягоди я зможу знайти своїх фаворитів, і яблуко точно не стало винятком.

Буквально кілька днів тому відбулося моє нове парфумерне знайомство — я відкрила для себе Nobile 1942 La Danza delle Libellule. Це якась неймовірна, безтурботна радість у флаконі, дуже життєрадісний і позитивний аромат. Звісно, куди ж без моєї давньої пристрасті — Kilian Apple Brandy on the Rocks, п`янке алкогольне яблучко. І неможливо не згадати Limitless Shopping Via della Spiga від Trussardi. У ньому яблуко солодке, медове, ніби сховане за теплим бджолиним воском і бобами тонка. Мабуть особисто для мене кращих парфумерних яблук не існує. Або я поки що з ними не знайома😁

А чи вміємо ми відпочивати  навіть від ароматів? article-image Комментарий к новости
А чи вміємо ми відпочивати навіть від ароматів?
koxana 16.09.2026 17:35

CBRCleopatra, привіт!

Дякую тобі за увагу до допису й за такі цікаві роздуми. Мені особливо сподобалося твоє визначення — «інтровертні аромати, для себе, не для світу». Напевно, у цьому й є одна з найприємніших властивостей парфумів: не обов`язково комусь їх демонструвати, іноді достатньо просто відчувати їх на собі й спостерігати, як вони поступово змінюються. А твоя думка про «музику не для вуха, а для носа» дуже точно передає це відчуття. І так, негучний аромат, який не заповнює собою весь простір, а залишається твоїм маленьким особистим світом, — це особливий вид комфорту. Дякую, що поділилася своїм парфумерним досвідом. 🌿

А чи вміємо ми відпочивати  навіть від ароматів? article-image Комментарий к новости
А чи вміємо ми відпочивати навіть від ароматів?
koxana 16.09.2026 17:30

vwizard, привіт!

Дуже люблю такі особисті парфумерні асоціації. 🌿 У тебе це туманні гори, вода, Японія й Китай — і я одразу уявила цю тиху, трохи відсторонену атмосферу. А історія з Trussardi Python особливо сподобалася: мабуть, найсильніше нас іноді заспокоює не сама композиція, а те, куди вона нас повертає. Дитинство, безтурботність, знайомі відчуття… І тут справді немає універсальних рекомендацій — у кожного своя «ароматична кнопка спокою». 😊 Дякую, що поділилася своїми!

А чи вміємо ми відпочивати  навіть від ароматів? article-image Комментарий к новости
А чи вміємо ми відпочивати навіть від ароматів?
CBRCleopatra 15.09.2026 21:21

Вітаю і дякую за допис, мені подобається думати і аналізувати свій парфумерний досвід. Якщо без окремих назв, я згадала, що мене завжди заспокоюють і тішать парфуми з нотами пряних квітів ( нагідки чи календула), шипри та деревні аромати ( ліс та трави) або "церковні" аромати курінь та спецій. Це такі досить інтравертні аромати ( для себе, не для світу). Що саме заспокоює? Перетікання та розкриття нот, якісь акорди ( це справді музика, але не для вуха, а носа). А ще це - негучні аромати, бо навʼязливий шлейф іноді може стати небажаним супутником. Чомусь ці вечірні аромати частенько мали японське походження - Hanae Mori і Shiseido, можливо, це взагалі повʼязано з іншою аромо - культурою ( більш стриманою, акварельною, де все залежить не від інтенсивності парфуму, а температури і клімату).

Облоко Тегов: ,
,
,
,
,
,